Bingöl’de 1 ayda 46 aynasız tutuklandı

Bingöl’de Motosikletli Polis Timleri (Yunuslar), 1 kamer süresince meydana gelen mütenevvi olaylarda suç işlediği tayin edilen şüphelileri yakaladı. Yakalanan şüphelilerden 46’sı tutuklandı.

Bingöl Valiliği, İl Inanma Müdürlüğü Asayiş Şube Motosikletli Polis Güçleri Timleri Seksiyon Amirliği ekiplerinin yaptığı çalışmalarda, işyerleri ve ikametlerde meydana mevrut 13 arakçılık ve 2 sayı dolandırıcılık olayının aydınlatıldığını bildirirken, yakalanan 12 şüpheliden 2’sinin tutuklandığını aktardı. Meydana gelen olaylarda 1 sayı baskül, 4 skor cümle altın, 1 adet zincir altın kolye, 246 nüsha farklı markalarda sigara paketi ele geçirilerek başvurucu şahıslara teslim edildiği bildirdi. Tekrar meydana gelen 15 kasten yaralama ve zılgıt olaylarının şüphelileri tayin edilirken, yakalanan 21 şahıstan 2’sinin tutuklandığı bildirildi.

Ayrıca, çeşitli suçlardan aranması kâin 124 şahsın yakalandığı ve bunlardan 42’sinin tutuklandığı belirtildi.

Yunus ekiplerince kentin türlü noktalarında yapılan yepyeni uygulamalarında ise ruhsatsız olan 2 sayı tüfek, 5 nüsha tabanca ve bu silahlara ait 85 skor kurşun ele geçirildi. – BİNGÖL

Share: