Başkan Soykan: “Akyazı bakir yatırımlarla gelişecek”

Büyüklük Akarsu İşleri Umumi Müdürlüğü’nün 2023 yılı yatırım programında Akyazı’birlikte 3 yeni projenin hayata geçirileceğini açıklayan Akyazı Belediye Reisi Bilal Soykan, “Akyazı’mız için önemi balaban olan bu projelerimiz ilçemize ve Sakarya’mıza yavuz olsun. İlçemiz yeni yatırımlarla büyümeye ve gelişmeye bitmeme edecek” dedi.

Izzet Su İşleri Umumi Müdürlüğü 2023 yılında Sakarya’de gerçekleştireceği yatırımları açıkladı. İl genelinde 700 milyon lirayı bulacak yatırımlar çerçevesinde yapımı bitmeme eden Ballıkaya Barajı’nın birlikte Akyazı’birlikte 3 yeni projenin gerçekleşeceğini açıklayan Belediye Başkanı Bilal Soykan, “DSİ ile tıpkısı süredir devam eden görüşmelerimiz sonrasında Karacasu Kanalı 2. Hizip çalışması, Taşburun Mahallesi Kamil Idareci Deresi ile Altındere Kavlandere ve Yanderesi’nin tashih çalışmaları 2023 yılı programına alındı. İlçemiz amacıyla önemi büyük olan bu yatırımların kıvrak olmasını diliyorum” diye niteleyerek konuştu.

Şehremini Bilal Soykan, “Bu yatırımların ilçemize kazandırılmasından çevre özellikle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Genel Komutan Yardımcımız Mualla İhsan Yavuz’a, İl Başkanımız Yunus Tever’e, milletvekillerimize ve DSİ yetkililerine teşekkürname ediyorum. Akyazımız kerem yatırımları ve belediyemizin öz yatırımları ile büyümeye ve gelişmeye bitmeme edecek” şeklinde konuştu. Kasım ayında DSİ 3 Bölge Müdürü Kağan Azamet ve Sakarya Yazıhane Müdürü Abdurrahman Cebeci ile Karacasu Deresi’nde incelemelerde bulunduklarını da tabir eden Komutan Soykan, ihale sürecinin ardından çalışmaların bodur süre içerisinde başlayacağını rapor etti. – SAKARYA

Share: