Zorda kalanları cesaret ile borçlandıran 12 can yakalandı

Sazak’in Tarsus ilçesinde tahakküm durumda olan ve verecekli kişilere faziletkâr miktarda yüreklilik çektiren 12 birey yakalandı.

Alınan bilgiye bakarak, Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığı eliyle başlatılan soruşturmada, seçme işte çalışmayan, tınlamalı aynı geliri sıfır veya düşük ücretli bire bir aha çalışıp faziletkâr miktarda emniyet talebinde mevcut vatandaşlar üzerinden belli tıpkı ecir karşılığında bu kişilere güven kullandırılarak bankaları ve yüreklilik tahsis kurumlarını dolandırdıkları ve vatandaşların etiket bilgileri ele geçirilerek bilgileri olmaksızın vatandaşlar namına vezneci ve güven tahsis kurumlarından emniyet yutmak vasıtasıyla vatandaşları dolandırdıkları argüman edilen şüpheliler için say başlatıldı.

Cingöz, Tarsus merkezli almak amacıyla, Sazak, Adana, Yozgat’ta O.A., M.Ö., G.T., B.Ç., Ç.K., F.K., E.O., A.Ö., A.S., E.Ö.İ., A.B. ve İ.A. adlı şüphelilere senkronik cerrahi müdahale düzenledi.

Yapılan operasyonda, tıpkısı hizip şüphelilere ilişik adreslerde yüreklilik kullandırılacak kişiler ve bambaşka şahıslara ilgilendiren çokça sayıda güven ve banka kartı, pos cihazı, dijital malzeme ele geçirildi.

Şüphelilerin kontrol işlemleri devam ediyor. – MERSİN

Share: