Zonguldak’ta balıkçılar olumsuz hava koşulları dolayısıyla denize açılamayacak

Zonguldak’ta denizlerde av yasağının 1 Eylül’da sona ermesiyle bakir zaman amacıyla hazırlıklarını tamamlayan balıkçılar, hava koşullarının olumsuz seyretmesi dolayısıyla denize açılamayacak.

Liman Başkanlığı’nın avlanmaya çıkılmaması yönünde uyarıları dikkate kayran balıkçılar, Kozlu Limanı’nda bekleyişlerini sürdürüyor.

Kozlu Akarsu Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ergün Kayhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, balıkçıların bakir mevsim amacıyla hazırlıklarını tamamladığını söyledi.

Yeni sezona umutlu girdiklerini belirten Kayhan, “Meteorolojik şerait ve Liman Başkanlığı’ndan balıkçılara bildirilen müstacel kodla albeni durumunun çirkin olduğu, bu akşam balıkçılar amacıyla tehlikeli olacağı üzere çıkamıyoruz. Fakat sabaha akıllıca normale dönerse çıkılacaktır. daha çok havaların bereketli olmasını bekliyoruz. Kazasız belasız mübarek ve fazlalaşan tıpkı mevsim bekliyoruz. Geceleyin hava makul olsaydı ‘Vira Bismillah’ diyecektik.” şeklinde konuştu.

Ordu’dan gelen zeybek Salih Sudan Ucuz de hava durumu anif olduğundan kontekst denize açılamayacaklarını belirterek, “Geceleyin yarısından sonradan ihtimal bire bir apışlık atma ihtimalimiz tür ancak gündüzden hava raporu yarar değildi. Onun için az buçuk rahatsız olduk.”dedi.Share: