Zonguldak haberleri… Çorum ve Zonguldak’taki ayyarlık olaylarının zanlısı Aksaray’da yakalandı

Çorum ve Zonguldak’ta kendisini saha komiseri olarak tanıtıp taharri bahanesiyle evlerine girdiği iki kişiyi dolandırdığı argüman edilen ve Aksaray’bile yakalanan kuşkulu, tutuklandı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Çorum’dahi telefonda kendisini komiser kendisine tanıtıcı şüpheli, karşıdaki kişiye, kimliğini soyulan cevahirci dükkanında bulduklarını, evinde taharri yapması gerektiğini söyledi.

Daha sonra eve revan zanlı, evdeki kestirmece 150 bin teklik tutarındaki değerli ve tıpkısı miktar parayı inceleme yapılacağı bahanesiyle alıp kayıplara karıştı.

Dolandırıldığını anlayan vatandaşın ihbarı üzerine İl Itimat Müdürlüğü Asayiş Idarehane Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, zanlıyı hissetmek için çalışma başlattı.

Benzer yöntemle 5 ahit sonradan da Zonguldak’taki tıpkı kişinin yaklaşık 70 bin teklik dolandırıldığı ihbarı üzerine soruşturmayı derinleştiren ekipler, kimliğini belirlediği zanlıyı takibe aldı.

Şehirler arası otobüste seyahat ettiği belirlenen kuşkulu, Aksaray’daki arama noktasında gözaltına alınarak Çorum’a getirildi.

Emniyetteki işlemlerinin peşi sıra adliyeye irsal edilen zanlı, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Share: