Zincir marketlerle ilişik Reisicumhur Erdoğan’dan heybetli izah: Piyasaları rahatlatacağız

Ekincilik Cesaret Kooperatifleri’hangi sınırlı marketler, Cumhurbaşkanı Erdoğan yoluyla sunulan iskonto talimatının arkası sıra aceleci bire bir şekilde indirim listesi hazırladı. Özellikle makarna, salça, ayçiçek düşman, şeker kabil mahsulat tevessül etmek üzere birçok üründe muteber olacak indirimlerin 15 Ağustos’tan bilahare uygulanan olacağı tabir edildi. Bu gelişmelerle birlikte zincir marketlerin de iskonto yapıp yapmayacağı alçalma edilmeye başlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Çorum’bile konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

BAKANLAR DA TÖRENDE YERİNİ ALDI

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Çorum’da Kadeş Sulh Meydanı’nda planlı, yatırım bedeli 3 bilyon 263 milyon lirayı aşan 78 kalem eserin şişko açım töreni ile savunma sanayisine kazandırılacak barut, fişek, kapsül üretim tesisinin asıl atma törenine katıldı. Ekincilik ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu, Milli Terbiye Bakanı Mahmut Özer’inde düz aldığı törende, toplanan vatandaşlara seslenme fail Erdoğan, Çorum’u çok özlediklerini, söyledi.

“COŞKUNUZ, SEVDANIZ VE AŞKINIZ İÇİN TEŞEKKÜRNAME EDERİM”

Reisicumhur Erdoğan, “2019 seçimleri öncesinde 12 Şubat’ta bize verdiğiniz sözü tuttuğunuz için size rastgele birinize değişik teşekkürname ediyorum. O çağ kışın soğuğuna karşın meydanlara sığmamıştık. Maşallah Çorum zaman üstelik kamet yazıyor. Zaman yazıyor. Duruşuyla vakarıyla dosta hamaset aşılıyor. Coşkunuz sevdanız aşkınız amacıyla gelişigüzel birinize teşekkür ediyorum” dedi.

“ZİNCİR MARKETLER DAHI KENDİLERİNİ AYARLAYACAK”

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Ekincilik Kredi Kooperatifleri vasıtasıyla piyasaları rahatlatacaklarını ifade ederek, şu mesajları verdi: “İnsanlık akıbet asrın arz yoğun konuşu fırtınalarından birini yaşıyor. CHP ve masa arkadaşları daima birbirilerine laf yetiştiriyor. Boşuna uğraşmayın. Demin koyun kuzuda yüzdelik 25 iskonto yaptık. Pazartesinden itibaren büyükbaşta dahi yüzde 30-35 indirime gidiyoruz. 40 garip üründe Ekincilik Itimat Kooperatiflerinde ciddi manada indirime gidiyoruz. Ekincilik Yüreklilik Kooperatiflerinden alışverişlerinizi ferah ferah yapabilirisiniz. Şekerinden pirincine büyüklüğünde, zeytinyağına, ayçiçeği yağına akınıza hangi gelirse 20 tuhaf ekincilik güven kooperatifinden bunları alabilirsiniz ve piyasaları sonunda elan bile rahatlatacağız. Ara Sıra zincir marketler vesaire onlar da kendilerini buna göre hangi yapacak ayarlayacak. Artık CHP ve şürekası bırakın ortaya fikir sunmayı, Türkiye’nin kazanımlarını engellemeyi, bundan sonra arkadan nalça toplayacaklar, nalça. Zaten yaptıkları tıpkısı öz namevcut.

“CHP’NİN ORTAYA KOYDUĞU BİR IŞARET NAMEVCUT”

Ortaya koydukları bire bir iz namevcut. Hoppadak bahis, konu, laf. Hemen bühtan, bühtan, bühtan. Hepsini aşacağız ve beraber Türkiye’nin çıkarlarını gözetmekten apayrı bu iktidarın bir derdi bulunmayan. Ama CHP’nin belediyelerindeki yolsuzluklar, hırsızlık, ahlaksızlık vakaları almış başını gidiyor. Doğrusu Mösyö Eksiksizlik, Sayın Baykal’ı tıpkı geceleyin kasetle devirerek gelmedi mi? Böyle bu. Bunun mesleği bu. Demin ise o oturduğu koltuktan bağımlı ki kalkamıyor ve kasetle umumi başbuğ olunan tıpkısı partinin milletvekilleri adaylarını ne kritere göre belirledi şahsen kendileri aracılığıyla tesahup edilmeye başlandı. Hizmetleri veya eserleriyle konuşulmak adına, değme dönüş yıpranmamış bire bir skandalla ülkenin gündemini çalışır ediyorlar ve altın kardeşlerim Bay Kemal’in biliyorsunuz çokça ayrımlı özellikleri var. Yeryüzü mehabetli özelliklerinden tıpkısı tanesi dahi; sosyal sigortalar kurumunun başındayken hastanelerimizi ne ayla getirdiğini biliyorsunuz değil mi? O Hâlde tığ şuna bakacağız? Memleket işi ikbal işi”‘

Cumhur Reisi Erdoğan, konuşmasının peşi sıra yapımı tamamlanan projelerin kurdele keserek açılışını gerçekleştirdi, engin bağlantıyla birlikte barut, fişek, kapsül üretim tesisinin temelini attı.Share: