Yüzücü Alper Sunaçoğlu’ndan Gaziler Günü’nde rekor denemesi

Yüzücü Alper Sunaçoğlu’nun, Gaziler Haset zımnında Eceabat ile Gökçeada arasındaki 35 kilometrelik mesafede gerçekleştirmeyi amaçladığı rekor denemesi başladı.

Sunaçoğlu, sabahleyin saatlerinde geldiği Büyük Sıska Balıkçı Barınağı sahilinden suya girip ısınma turu yaptı.

Ardından Türk bayrağını açan Alper Sunaçoğlu, yaklaşık 8 saat sürmesi planlanan yüzme etkinliğinde evvel kulaçlarını attı.

Sunaçoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, solo yüzme etkinliğini Gaziler Haset zımnında yaptığını söyledi.

Gazileri ve şehitleri anmak için gerekli izinleri alıp suya girdiğini belirten Alper Sunaçoğlu, “Çanakkale Valiliğimizin programında yapılan birçok etkinlikten takkadak tıpkısı tanesi dahi bizim etkinliğimiz. Çanakkale Valimiz bugün bir nice etkinlikte gazilerimizi ve şehitlerimizi anıyor. Biz dahi burada elimizden geldiğince bire bir katkı uydurmak istedik. Bu sebeple bugün burada Çanakkale’nin Eceabat ilçesinden Gökçeada’ya yüzeceğiz. Kestirmece 35 kilometrelik bire bir mesafeyi 8 saat kabil benzeri sürenin altında yüzerek tıpkısı rekor denemesi birlikte beğenmek istedik. Bunu üstelik kamu şehitlerimize ve gazilerimize mutlu etmek istiyoruz.” dedi.

Havanın yüzme şartlarına akıllıca olmadığını, buna karşın dalgalanmak istediğini vurgulayan Sunaçoğlu, “Ustalık adına edisyon bire bir dönüş olacak. 40 kilometre derakap esen poyrazda yüzmeye çalışacağız. Sahil Güvenlik Komutanlığının, yüzmemem konusunda uyarısı var. 3,5 metre boyundaki dalgalarla savaşım edeceğiz ama tığ bugün dümbelek kaçmak istemiyoruz. Bu manalı günde bu etkinliği başarıyla sonlandırmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.Share: