Yürüyerek Dünya Kupası’na giden İspanyol vatandaşının İran’da gözaltına alındığı ati sürüldü

İspanya’dan yayan Katar’birlikte yapılacak Acun Kupası’na giden ve İran sınırında kaybolan Santiago Sanchez’in burada gözaltına alındığı ileri sürüldü. Sanchez, Ağustos’un sonuç haftasında Türkiye’üstelik bulunmuş ve “Türkiye’birlikte (ikinci evim) sonuç dönme. Geriye dönüp baktığımda misafirperverliği dost insanları görüyorum” demişti.

İspanya’dan yola çıkarak Katar’da yapılacak Dünya Kupası’na müracaat etmek amacıyla yürüyerek ülkeleri sabık ve yolculuğunu Instagram hesabından paylaşan derin futbol taraftarı Santiago Sanchez’den günlerdir bilgelik alınamıyordu. en üst sosyal iletişim araçları paylaşımını 1 Ekim’bile özne ve ailesinin 17 Ekim’de kaybolduğunu bildirdiği Sanchez’in, İran’üstelik gözaltında tutulduğu ileri sürüldü. Domestik basında düzlük kayran haberlere bakarak, İspanya hükümeti Santiago Sanchez’in ailesine onun İran’dahi gözaltında tutulduğunu fakat denetim sebebi üzerine vukuf vermediği belirtildi.

TÜRKİYE GÜNLÜKLERİSanchez, Madrid’den Doha’ya geçici yerine yaptığı yolculuğunun tıpkı kısmında Türkiye’dahi bulunmuş ve buradaki ziyaretini Instagram’a yansıtmıştı. 27 Ağustos’taki paylaşımında Irak’a geçeceğini belirten Sanchez Türkiye deneyimini şu sözlerle anlatım etmişti;”Türkiye’de serencam dolaşma (ikinci evim). Geriye dönüp baktığımda misafirperverliği muhip insanları görüyorum. Öğrendiğim o büyüklüğünde çokça lafız, o büyüklüğünde çokça benibeşer vardı kim, bu ülkede geçirdiğim zamanın zahir geçtiğini söyleyemedim evet birlikte anlatamadım… Beni ağırlayan tüm annelere ‘anne’ (Türkçe) deyin…Kemirmek teklif ederlerse ve tok olursan, salim elini kalbinin üstüne haliç ve gözlerinin içine göre (çokça teşekkürname ederim) üstelik kim, yakın zamanda yediğini anlayacaklardır…Tuvalet ihtiyacınız olursa tuvalet var mı? diye niteleyerek sormayın. Nerede olduğunu ülkü. Tıpkısı keresinde bana ‘hayır tuvaletimiz yok, pencereden bayağı yapıyoruz’ demişlerdi.”

Share: