Yunanistan’da göçmenleri çivilemek üzere ‘gölge ordu’ kuruldu

İsmi sonsuz olarak Ege Denizi’ndeki göçmenlere uyguladığı işkencelerle gündeme mevrut Yunanistan’dan bakir tıpkısı kadem geldi. Yunanistan’ın hamlesi insanlık suçu işlemeye devam ettiğinin dahi kanıtı olacak seviyede.

“HAYALET KARGAŞA” KURDU

Yunanistan, mültecileri çivilemek ve işkence amacıyla “Hayalet Civil Civil” kurdu. Umum-Cezire’nin tanık ifadelerine ve fotoğraflara bakarak, değişik milletlere mensup bu maskelenmiş çete, göçmenlerin botlarını batırıyor. Çetenin ormanda gizlenen üyeleri, göçmenlere işkencenin yanında korsanlar üzere para ve pasaportlarına umum koyuyor.

“İNSANLIK DIŞI”

Yunan hükümeti şu esas büyüklüğünde maskeli ordunun varlığını kabul etmezken, Yunanistan’da uymazlık milletvekili ve bozuk Maliye Bakanı Yanis Varoufakis, Saye Kargaşa’yu ortaya çıkaran Umum-Cezire’ye yaptığı açıklamada, Avrupa kurumları, AB, Yunan hükümeti ve ayrıksı hükümetlerin adamlık suçu işlediğini belirtti.

YUNANİSTAN GÖÇMENLERİ GERİ İTİYOR

İçişleri Bakanlığı’nın verilerine bakarak, Yunanistan 2020’den bu yana 14 bin 987’si esmer sınırından koyulmak amacıyla 61 bin 737 göçmeni Türkiye’ye gönderdi. Anlayışsız itmeye maruz kalan 152 muhacir öldü, 200’ü ise yaralandı.

Share: