YouTube’dan yeni kazıma sansürü

YouTube imdi kürtajı “kusurlu bilgilendirme” başlığı altında denetleyecek. Yetkililer yoluyla tehlikesiz ilan edilen kazıma yöntemleri için kavisli bilgiler içeren videolar ve “mütenavip” yöntemleri teşvik fail videolar, siyaset değişikliği kapsamında kaldırılacak.

Şirket, Twitter’dan, “Bugünden başlayarak, önümüzdeki birkaç hafta süresince, güvenli sıfır kazıma yöntemlerine ilişik talimatlar sağlayan veya tıbbi hatalı bilgilendirme politikalarımız kapsamında kürtaj güvenliğiyle ilgilendiren falsolu iddiaları heveslendirme fail içeriği kaldıracağız” açıklamasını yaptı.

YouTube: Politikalar, esenlik yetkililerinin yayınladığı rehberliğe dayanıyor

Şirket, YouTube’un esenlik ve tıbbi konulardaki politikalarının “afiyet yetkililerinin yayınladığı rehberliğe dayandığını” ve “insanları afiyet konularında izinli kaynaklardan gelen içeriğe bağlamaya” öncelik verdiğini bildirdi.

Russian Today’in haberine göre ileride, kürtaj konusuyla ilgilendiren videolar ve arama sonuçları “izleyicilere yerli ve küresel keyif otoritelerinden rabıta ve hikmet sağlayıcı tıpkı bilgi paneli” ile etiketlenecek.

Hangi olmuştu?

YouTube daha geçmiş yanlış bilgilendirme politikasını, alelhusus pandemi ile ilişkin, aşıların güvenliğine ilgili “yerel esenlik yetkililerinin veya DSÖ’nün yönergeleriyle çelişen içeriği” menetmek üzere kullanmıştı.

2022 başlarında, KÖLE’de hoşgörülü açlık cihetiyle listeye “bebekler üzere ana sütü veya ticari formül namına alternatif formüller” tanıtımı eklendi.

ABD’de kazıma yanlısı protesto: 17 Kurultay üyesine gözaltı

 

ESIR’deki kazıma kaosunda kullanılmamış gelişme!

 

İki dev bankadan kürtaj turu!

 

Vatikan, KÖLE Yüksek Mahkemesinin kazıma kararından kıvançlı

 

KÖLE Efdal Mahkemesi’nden kazıma kararı

 

Biden’ın kürtaj yasası Cumhuriyetçilere takıldı

 

Share: