YÖK Başkanı Özvar ziyaretlerde bulundu

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Sivas Valisi Yılmayan Şimşek, Belediye Reisi Hilmi Âlim ve Cumhuriyet Altını Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bilen Yıldız’ı görüşme etti.

Özvar, Sivas Valiliğini ziyaretinde itibar defterini imzaladı.

Burada gazetecilere açıklamada mevcut Özvar, Küçük Asya Üniversiteler Birliği Rektörler Toplantısı için kente geldiğini söyledi.

Toplantıda uzuv üniversitelerin yaptıkları akademik, ilmi ve içtimai sorumluluğa dair projelerin değerlendirileceğini belirten Özvar, “Yapılanların bir envanterini çıkartıp akabinde önümüzdeki dönemde yapacağımız çalışmaları değerlendirmiş olacağız.” dedi.

Özvar, üniversitelerle sıkça benzeri araya gelmeye çaba ettiklerini vurgulayarak, “Üniversiteler ile eşgüdüm halinde ülkemizin gelişmesi, refahı noktasında çaba içerisinde oluyoruz. Zaman Cumhuriyet Üniversitesi ile Sivas Bilim ve Uygulayım Bilimi Üniversitesinin ocak sahipliğinde gerçekleştireceğimiz bu toplantıda inşallah ülkemiz hesabına fena hâlde neticeler çıkmasını arzu ediyoruz.” diyerek konuştu.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilim Adamı’i ve Cumhuriyet Altını Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bilici Yıldız’ı bile makamlarında konuşma eden Özvar, henüz bilahare basına vabeste kendisine gerçekleştirilen Cumhuriyet Üniversitesi Senato Toplantısı’na katıldı.

Share: