Yaylada palavra turizmi başlıyor

Cıvıl Cıvıl’de daha önceki tecrübe uçuşları yapılan, Kapadokya ilkin doğmak amacıyla biraz şehirde meri balon turizmi menderesleriyle ünlü Aybastı Yaylası’nda birlikte başlıyor.

Kargaşa Büyükşehir Şehremini Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve geldiği günden itibaren bölgeyi çekicilik merkezi haline ifham etmek üzere çalışmalarına başladığı hamam hava palavra turizmi menderesleriyle adlı Aybastı Perşembe Yaylası’nda uygulamaya geçiyor. Yapılan girişimlerle 2020 yılında sportif amaçlı namına hamam çekicilik balonu uçuşuna müsaade verilen Aybastı Perşembe Yaylası imdi turizm gayeli uçuşların dahi yapıldığı bir çekim merkezi haline geliyor. Sivil Havacılık Umumi Müdürlüğü’ne başvuru işleyen Büyükşehir Belediyesi, Aybastı Perşembe Yaylası’nda iki balonla turizm gayeli uçuşları başlatmaya hazırlanıyor.

Menderesleriyle ünlü Aybastı Perşembe Yaylası’nı dünya turizmine boşaltmak için bati mücahede yürüten Kargaşa Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Mehmet Hilmi Güler, alfabe ve kışıyla yaylanın güzelliklerini turizme vermek istediklerini söyledi.

Başkan Güler sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dünyanın sayılı pir bölgelerinden tıpkı tanesi olan Aybastı Perşembe Yaylamız gusto harikası ayrımsız vadi. Menderesleriyle, lezzetli akarsu midyeleriyle, akarsu samurlarıyla çok meşhur. Bu bölgeyi benzeri çekim merkezi haline değirmek istiyoruz. Bununla ilişkin dahi gösterişli tıpkısı mesai içerisindeyiz. Sivil Havacılıkla yaptığımız çalışmalarda çok gani sonuçlar elde ettik. 2 yıldır üstünde çok ağır sıklet kendisine çalışıyoruz. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün yaptığı çalışmalar müspet sonuçlar verdi. Tığ bunun sonucunda bile iki balonla turizm çalışmalarına ağırlık vereceğiz ve bu pir, gusto harikası yeri gök yüzünden da izleme fırsatı bulacağız. Bu yeni atılımla Aybastı Yaylamızın alfabe ve kışıyla hep güzelliklerini hem yerli hem üstelik yabancı turistlerimize tayin imkanımız olacak. bu haysiyetle akıbet evre mutluyuz.”

Deneyim uçuşları müspet sonuçlandı

Yunak albeni balonu turizmini şehre kazandırmak amacıyla Büyükşehir Belediyesinin girişimleriyle Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü marifetiyle Ordu’nun dört bir köşesinde tetkik yapıldı. Yunak gelgel balonu için uygunluğuna karar sunulan Perşembe Yaylasında test uçuşu amacıyla izin verildi ve 2020 yılının Son Teşrin ayında yapılan test uçuşu kudretli sonuç verince Perşembe yaylası sportif gayeli sıcak çekicilik balonu uçuşuna açılmıştı. Turizm gayeli uçuşlar amacıyla esasen Sivil Havacılık Umumi Müdürlüğüne başvurma fail Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılı Ağustos ayında on emanet kapasiteli hamam hava balonuyla sınav uçuşları gerçekleştirdi. Aybastı Perşembe Yaylasının güzelliklerini tamlık dünyaya lanse etmek üzere yaylada turizm gayeli uçuşları başlatmaya hazırlanan ekipler, Sivil Havacılık Umumi Müdürlüğünden ati müspet rapor sonrası iki balonla yaylada faaliyetlere başlamaya hazırlanıyor. – KALABALIKShare: