Yapmacıklı parayla ahzüita yapan tıp fakültesi öğrencisinden enteresan sözler: Sicilimin kirlenmesini istemiyorum

Kocaeli’nde 2 bin 300 TL düzme parayla alışveriş yaptığı belirlenen M.M.S. ve D.S. isimli iki kız gözaltına makbuz. Konuya ilişik inceleme başlatan polis güçleri ekipleri, T.H. ve C.K. isimli şahısların üstelik olaya karıştığını belirleme etti. Şüpheliler, polis merkezindeki işlemlerinin ardından irsal edildikleri adliyede adli kontrol amacıyla serbest bırakıldı.

“HEKIM OLACAĞIM, SİCİLİMİN KİRLENMESİNİ İSTEMİYORUM”

Tutuklanmadan sanıkların Kocaeli 5. Dokunaklı Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına bitmeme edildi. Murafaa salonunda avukatlar amade bulunurken, kent dışında mevcut M.M.S. ve D.S. SEGBİS ile katıldı. T.H. ve C.K. isimli sanıklar ise duruşmaya katılmadı. D.S. savunmasında, “Tababet fakültesinde okuyorum, gitgide hekim olacağım. Sicilimin kirlenmesini istemiyorum. Kalın sonucu eylemi gerçekleştirdim, beraatımı rica ediyorum” dedi. Değişik maznun M.M.S. ise “Tehdit ve rehavet altında olayı gerçekleştirdim. Mağdurların zararlarını giderdim. Sicilimin kirlenmesini istemiyorum. Üniversiteye gideceğim. Pişmanım, beraatımı istiyorum” diyerek konuştu.

“DÜZME DÜNYALIK OLDUĞUNU BİLMİYORLARDI”

M.M.S ve D.S’nin avukatı savunmasında, müvekkillerine sahte paraları T.H’nin sağladığını belirterek “Müvekkillerim önce olayda paraların yapmacıklı olduğunu bilmiyorlardı. 20 dönüş arayla müvekkillerimin suça karışmalarının sebebi T.H’nin sıkıntı ve tehditleri sebebiyledir” şeklinde konuştu.

SANIKLARA HAPİS CEZASI

Kararını açıklanan duruşma heyeti, sanıklardan M.M.S. ve D.S.’nin 1 sene 11 ay hapisle cezalandırılmasına karar verdi. Antrparantez heyet, suça karıştığı belirleme edilen T.H.’nin 2 yıl 1 ay, C.K.’nin da 1 sene hapisle cezalandırılmasına hükmetti.

Share: