Yapmacıklı jandarmayı mahiyet güllabi yakaladı

Düzme jandarmayı nesep cingöz yakaladı

NEVŞEHİR – Nevşehir’da kendisini açıkgöz personeli olarak tanıtarak dolandırıcılık özne nüfus, güllabi ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Nevşehir Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, Samsun ve Amasya illeri ile Nevşehir’in Avanos ve Hacıbektaş ilçelerinde bir nice dolandırıcılık olayına karışan ve serencam namına Derinkuyu ilçesi Özlüce köyünde kendisini Cingöz personeli namına tanıtarak dolandırıcılık yapmaya etkin şahıs, Nevşehir İl Güllabi Komutanlığı, JASAT ve Derinkuyu İlçe Bitirmiş Komutanlığı ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.

Şahsın dolandırıcılık yapmaya ticari göçüm ile geldiğini belirten Özlüce Köyü Muhtarı Hasan Gözderesi, “Cuma Namazı haset 65 yaşındaki ayrımsız vatandaşımızı karı telefonundan arıyorlar. Kendisini jandarma olarak tanıtan eş evdeki para ve altınlarını soruyor. Bunun üstüne yurttaş bana geldi. Kul bunun tıpkısı ayyarlık olduğunu söyledim. İlk kendisine köy hoparlöründen duyuru ederek vatandaşlarımızı uyardım ve elan sonraları jandarmayı arayarak bilgilendirdim. Tıpkı vatandaşımız aynasız tıpkı şahsın olduğunu ve ticari göçüm ile köye geldiğini söyledi. Bizde köyümüzdeki azrail kayıtlarından şahsın gittiği istikameti ve ticari taksinin plakasını tespit ettik. Kurnaz ekipleri müşteri görüntülerinden bilistifade şahsı köyde yakaladı. Özlük burada suçunu itiraf etti. Ayrıca yakın köyde dahi tıpkısı olayı gerçekleştirdiğini söyledi. Bu şahsın 9 modül elan eş suçlardan sabıkası varmış. Bu insan Samsun ve Amasya illerinin birlikte Nevşehir’in Hacıbektaş ve Avanos ilçelerinde bile vatandaşları dolandırmış” şeklinde konuştu.

Muhtar Gözderesi, bu kabil ayyarlık olaylarına alın elan tetik ve duyar olunmasını istedi.

Share: