YANLIŞSIZ Tümen Trabzon Milletvekili Balta’dan, 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı mesajı

TBMM Belde Komisyonu Başkanı ve DÜRÜST Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla fikir yayımladı.

Balta, mesajında, büyük fedakarlıklarla kazanılan istiklal mücadelesi sonucunda kurulan, kavim iradesinin bilgili kıldığı Cumhuriyetin 99. yılına ulaşmanın sahih gururunun yaşandığını belirtti.

Her türlü zorluğa ve imkansızlığa karşın milletin bağımsızlığa kavuşabilmek için kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle topyekun akide ve kararlılıkla Halas Savaşı’nın seçme safhasını nazirsiz alplık destanlarıyla meşbu nazik benzeri zaferle sonuçlandırdığını vurgulayan Teber, “Bu nazik zaferin sonucunda kahramanlarımız marifetiyle bize, geçmişimize gururla, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayacak bire bir ülke ve Cumhuriyet armağan edilmiştir. Halas Savaşı’nda tarihi benzeri başarı elde edilmesi ve ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması, Anadolu’daki bin almanak egemenliğimizi ebedileştiren doğacak görüşlü aynı aşama olmuştur.” değerlendirmesinde bulundu.

Balta, Türkiye’nin görgülü bir geleceğe adım adım yürüdüğü bire bir dönemde, bir ve irtibat adına budun amacıyla bu toprakları yurt kılan değerlere sonuna büyüklüğünde erbap çıkılarak yola bitmeme edildiğinin altını çizerek, şunları kaydetti:

“Hükümet namına sonuç 20 yılda Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki bükülme niteliğindeki reformlarla, dünyada hayranlıkla strateji edilen mega projelerle, insancasına yardımlarla dünyanın balans, bol bolamat, türe ve vicdan merkezi haline gelen Türkiye Cumhuriyeti, bünye ideali olan hedeflere bugün değme zamankinden henüz yakın olmuştur. Şişman ve kıpırdak bire bir Türkiye idealimize giden yolda şok tıpkısı Türkiye Yüzyılı başlıyor. Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla bugünkü kazanımlarının birlikte ilerisine önceki, haddinden fazla daha kalkınmış ve müreffeh tıpkısı Türkiye’yi milletimizle el birliği, rağbet birliği ve talih birlikteliği içerisinde düz yazı edeceğiz. Bu duygularla hemşehrilerimin ve bütün milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik kartı ediyor, Türk milletinin egemenliğinin bire bir kat henüz tarihe nakşedildiği, Cumhuriyetin ilanının 99’uncu yılında özellikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk gelmek üzere, tekmil milli savaşım kahramanlarımızı rahmetle yad ediyorum.”

Share: