Yağız yollarında kapsam

Kara yollarının yapım, bakım ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde kilolu gidilmesi, gidiş geliş işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün öğün durumu bültenine bakarak, Küçük Asya Otoyolu’nun Çamlıdere ile Kızılcahamam kavşakları arasındaki Buğralar Köprüsü İstanbul yönünde derz tamir çalışması gerçekleştiriliyor. Bu nedenle yolun sağ şeridi trafiğe kapatılarak, muvasala değişik şeritlerden sağlanıyor.

Ankara- Niğde Otoyolu Kırşehir bağlantı yolunun 1-2. kilometrelerindeki imal çalışması sebebiyle muvasala mukassem yolun benzeri bölümünden iki yönlü sürdürülüyor.

TEMA Otoyolu’nun İzmit Garp-Kandıra kavşakları İstanbul-Ankara yönünde üstyapı ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Bu kesimde sürücüler İzmit Garp Kavşağı’ndan D-100 için yönlendiriliyor. Çalışmalar hafta arası temas gün 22.00-06.00 saatlerinde devam edecek.

Ankara Belde Otoyolu’nun Ayaş- Sincan kavşakları 0-1. kilometrelerinde genleşme derzi tamir çalışmaları zımnında Ayaş Kavşağı kent merkezi alt bölüm kolu trafiğe kapatılarak, erişim alternatif kavşaklardan sağlanıyor.

Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34. kilometrelerinde (Büyükeceli ve Yanışlı arası) patlatmalı yapım çalışmaları dolayısıyla 09.00-17.00 saatlerinde ulaşıma kontrollü müsaade veriliyor.

Çanakkale- Balıkesir yolunun 9-17. kilometrelerinde güreşçi köprüsü hizmet ve tamir çalışmaları yapılıyor. Bu sebeple sefer trafiğe kapatılarak, ulaşım Müstecap- Habipler istikametinden gerçekleştiriliyor.

Bingöl- Solhan yolunun 44-49, Tokat- Turhal yolunun 0-1. kilometrelerindeki imal çalışmaları zımnında söz konusu kesimlerde ulaşım kontrollü sürdürülüyor.

Tokat- Sivas memleket sınırı- Yıldızeli yolunun 3-13. kilometrelerinde yüzeysel istila çalışmaları dolayısıyla sürücülerin gidiş geliş bel ve işaretçilerine özen etmeleri gerekiyor.

Artvin- Erzurum yolunun 1-50. kilometrelerinde bayır temizliği ve çelik ağ uygulama çalışması sebebiyle 08.00-18.00 saatlerinde muvasala tek şeritten kontrollü sağlanıyor.

Share: