Yağız yollarında genişlik

Karaca yollarının imal, hizmet ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ciddi gidilmesi, gidiş geliş belen ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün kat durumu bültenine göre, TEM Otoyolu’nun İzmit Gün Batısı-Kandıra kavşakları İstanbul- Ankara istikametinde üstyapı ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle hafta arası seçkin bölüm 22.00-06.00 saatlerinde otoban trafiğe kapatılarak, sürücüler İzmit Batı Kavşağı’ndan D-100 için yönlendiriliyor.

İzmir- Pınar Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerinde (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik güreşçi köprüsü yapım çalışmaları sebebiyle İzmir istikametinde sağlıklı şerit trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım farklı şeritlerden sağlanıyor.

Rum Otoyolu’nun Ankara- Bolu il sınırı- Çamlıdere Kavşağı 18-19. kilometrelerindeki Tatlak Köprüsü’nde tabliye ve üstyapı tamirat çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu nedenle otoyolun Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, erişim başka istikametten iki cepheli devam ediyor.

Bozkır-Hadim yolunun 29-30. kilometrelerindeki imal çalışmaları nedeniyle ulaşıma kontrollü cevaz veriliyor.

Manavgat-Alanya- Gazipaşa yolunun 48-49. kilometrelerindeki yıkılma zımnında erişim servis yolundan sürdürülüyor. Sürücülerin trafik belen ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Trabzon- Gümüşhane devlet sınırı-Gümüşhane- Bayburt yolunun 41-53. kilometrelerindeki (Gümüşhane mekân yolu) 13 tünelde yapılacak zindelik, elektronik sistemi hizmet ve onarım çalışması sebebiyle 30 Eylül’e büyüklüğünde 08.00-17.00 saatlerinde erişim biricik şeritten kontrollü sürdürülecek.

Sivas-Zara yolunun 45-51. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları zımnında sürücülerin gidiş geliş işaret ve işaretçilerine özen etmeleri önem taşıyor.

Hakkari- Yüksekova yolunun 67-77. kilometrelerinde uç ve kaldırım çalışması dolayısıyla ulaşım bölünmüş yolun tıpkı bölümünden iki taraflı gerçekleştiriliyor.

Sinop- Boyabat yolunun 51. kilometresinde köprülü gaga imal çalışmaları cihetiyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Nevşehir-Aksaray yolunun 16-22. kilometrelerindeki imal çalışması dolayısıyla erişim bölünmüş yolun tıpkı bölümünden iki cepheli devam ediyor.

Share: