Yağan yağmur Edirneli vatandaşları sevindirdi

Yağan yağmur Edirneli vatandaşları sevindirdi

-Edirne’bile baran yağışı çalışkan oluyor

EDİRNE – Edirne’dahi baran düzlük düz hareketli olurken, vatandaşlar ise ayrıntılı süredir muhtemel yağmura sevindi.

Hava tahminlerinin peşi sıra Trakya’da yağmur kayran düz aktif oldu. Yağış sebebiyle yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar edisyon anlar yaşadı. Tedbir alarak, şemsiyeleriyle hariç sâdır vatandaşlar ise ıslanmaktan kurtuldu. Yağışla bu arada cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu.

Yağışlı havada işe gezmek için bekleyen vatandaşlardan Ayşe Çotuk, yağmur yağışı dolayısıyla mutlu olduğunu belirterek, “Çiftçilerimiz baran yağışından çok mutlu oldu. Ekin ektiler amma detaylı bir süre baran yağmıyordu, şuan ise yağıştan yağlık bütünü mutlu oldu. Çiftçilerimizin dahi mesajlarını alıyoruz, yağışla beraber ekinlerinin çıktığını söylüyorlar. Yağmurda ıslanmakta iyicene, şiirsel oluyor. Normalde şemsiye kullanmıyorum ama zaman kendimi korudum. Herkesin bu durumdan kıvançlı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Beklenen yağmur yağışı zımnında keyifli olduğunu belirten Tülay Yörük, çiftçilerin buğdaylarını ektiğini ve yağmuru beklediklerini tabir ederek, “Meriç ve Tunca Nehirlerinde suların yükselmesini bekliyoruz. Suların yeniden çoğalmasını bekliyoruz. Yağışlı hava zımnında sevinçliyiz” ifadelerini kullandı.

Trakya’da yağışların devam edeceği hesap pusulası ediliyor.

Share: