Vekil Varank: Birileri yaptığımız işlere bütün vesile takmaya çalışıyor (2)

BURDUR’DA SİLAH FABRİKASINDA İNCELEME

Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Afyonkarahisar’ın peşi sıra Burdur’a geçti. İl Hususi İdaresi’ndeki Içtimai Gelişmeyi Terviç Programı (SOGEP) Projeleri İmza ve Coğrafi İşaret Tescil Belgeleri Teyit Töreni’ne katılan Nazır Varank, öncesinde Burdur Kombinasyon Uran Bölgesi’ndeki zırh fabrikasında incelemelerde bulundu.

Burdur’daki 3 organize uran bölgesinde 4 bine yakın kişinin istihdam edildiğini nâkil Varank, “Burdur, rastgele şehrimiz kabilinden kendi ölçeğinde mevki ekonomisine kızıl katkılar sağlıyor. 2021 yılındaki 291 milyon dolarlık ihracatıyla 2020 yılına bakarak yüzdelik 36’lık artış kaydetti. Sonuç dönemde Burdur 2’nci Organize Sanayi Bölgesi ile şehrimize mehabetli firmalar yatırım yapmaya başladı. Akıbet 2 yıldaki taleplerle birlikte Burdur’daki birleştirme endüstri bölgelerimizde, tek yersiz parsel kalmadı. Bu noktada Burdur 2’nci Birleştirme Sanayi Bölgesi ile Nahiye Birleştirme Uran Bölgesi’nin genişlemesi ile ilgilendiren taleplerin farkındayız. Bunları üstelik sunu güdük sürede namına haberdar etmek amacıyla yereldeki paydaşlarımızla çalışmaya bitmeme ediyoruz. Yıpranmamış üreteceğimiz parsellerle Burdur’a olan sanayici talebini hızlıca bloke etmek istiyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Vekil Varank, henüz sonradan SOGEP projelerini imzaladı ve coğrafi belen belgelerini teslim etti. Varank, programın sonuç bölümünde hisse senedi insanları ile basına sınırlanmış derinti yaptı.

Sevinçli MADAN/ BURDUR,

Share: