Vatandaşlar toplumsal basamak projesi amacıyla başvuruda bulunuyor

Sakarya, Karabük, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kocaeli’de vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı içtimai bölük projesine müracaat yapıyor.

“Cumhuriyet Tarihinin Sunma Şişman Toplumsal Konut Projesi” diye nitelenen ve adı “İlk Evim, İlk İş Yerim” kendisine belirlenen kampanyaya başvurular, e-Şevket’in birlikte proje ilindeki Ekincilik Bankası ve Umum Bankasının çıkışlı şubeleri yoluyla bile yapılabiliyor.

Bu kapsamda sabah saatlerinden itibaren evraklarıyla bankalara gelen vatandaşlar, projeye başvurularını gerçekleştirdi.

Bankalar marifetiyle yapılacak başvurular, 14 Eylül-31 Ekim 2022 tarihleri ortada kabul edilecek. e-Ihtişam başvuruları ise 28 Ekim’de sona erecek.

Sakarya’bile vatandaşlar, Adapazarı, Hendek, Arifiye, Kocaali, Ferizli ve Taraklı’birlikte mensur edilecek hep 2 bin 750 konut amacıyla banka şubelerine geldi.

Proje kapsamında minval ile 6 ilçede 902 konut yapılması planlanan Bolu’dan projeye başvuran vatandaşlardan Katışıksız Belirti, AA muhabirine, zahmetli olduğunu ve yıllardır aile sahibi olamadığını söyledi.

Kirada oturduğunu belirten Araz, “İnşallah karı sahibi oluruz. Tanrı herkese felek etsin, temennimiz odur.” dedi.

Projeye 700 göz yapılacak Karabük’ten başvuran Muhammet Kaya birlikte projeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yetkililere teşekkürname eden Kayaç, “Bu genç yaşımda familya hayalimi gerçekleştireceğim. Evi, Karabük’ten alacağım.” diye konuştu.

Adem Karma ise kiraların yüksek olduğunu aktararak, Eskipazar ilçesinden eş almak istediğini kaydetti.

Öte yandan 5 bin 200 ev yapılacak Kocaeli’den, 1100 ev nesir edilecek Düzce’den, 1450 ev kontenjanı ayrılan Zonguldak’tan ve 550 konut yapılacak Bartın’dan vatandaşlar projeye müracaat ediyor.Share: