Vatandaşa üzücü davranan pazarcıya bir hafta men

Doğu Kışla Iş Alanı’nda kurulan cumartesi pazarında vatandaşa taşlama fail ve saldırıda mevcut pazarcıya ayrımsız hafta tezgah mantinota cezası verdi.

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde mevcut Maşrık Kışla Muamele Alanı’nda vatandaşa taşlama fail ve fiziksel saldırıda bulunan pazarcı için İzmit Belediyesi polis ekipleri ve Kocaeli Gezici Esnaf ve Pazarcılar Odası mazbata tutarga encümene sevkini sağladı. Elan öncesinde tekrar bir esnafa hileli değer etiketi ve yanıltıcı tabir kullandığı için Şehremaneti Encümeni tarafından cezai işlem uygulandığı öğrenildi. 12 Temmuz 2012 gündüz ve 28351 dar Ilişki Yerleri Için Talimatname gereğince tıpkı takvim yılı süresince iki el cezai işlem muteber pazarcıya belediye encümeni aracılığıyla bir haftalık kapatma cezası verildi.

Şerit ve dubalarla kapatıldı

Pazarcının tezgah açtığı düzlük abdestbozan ve dubalarla kapatıldı. Mülga yere ‘Pazar durumunda tüketiciye alın aday veya fiili ateş muamelede bulunulması dolayısıyla bu düzlük ayrımsız hafta süreyle faaliyetten men edilmiştir’ yazısı konuldu. – KOCAELİ

Share: