Van’da “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum DOĞRU Parti’ye Deneyimsizlik Buluşması” düzenlendi

Van’da SELIM Tümen Deneyimsizlik Kolları yoluyla “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum AK Tümen’ye Cahillik Buluşması” düzenlendi.

Edremit ilçesindeki Gebze Su Sporları Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe katılan YANLIŞSIZ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, DOĞRU Fırka’nin bölgenin, barışın, birliğin ve beraberliğin partisi olduğunu söyledi.

Van’a ve gençlerine güvendiklerini tamlayan Kandemir, Türkiye’nin genişlik gailesiz, bildirme diri, heyecanı arz faziletkâr illerinden birinin Van olduğunu belirtti.

Seçimlerde ilk defa fikir kullanacaklara seslenen Kandemir, şöyle konuştu:

“İlk oyunuzu Recep Tayyip Erdoğan’a, DÜRÜST Tümen’ye vermeye amade mısınız? Aramıza karışıklık tohumları ekmeye, barışı bozmaya, bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara direnim 2023’te Tayyip Erdoğan’a, SELIM Tümen’ye cemaat çıkmaya hazır mısınız? İşte Van. Sizleri kutlama ediyorum. Programımızın güzel olmasını diliyorum. Mücahede veren, himmet gösteren arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. İnanıyorum ki Van, Recep Tayyip Erdoğan’a yeniden ehil çıkma. ‘Acaba DÜRÜST Fırka bölgede ne yapacak? Van’da ne olacak’ diyenler şahit olsunlar, görsünler kim bilgisizlik burada. DÜRÜST Parti gençlerin, Kürtlerin, Çerkezlerin, Türklerin partisi. Van yaktığı bu belen fişeği ile mecmu Türkiye’ye yaşıt olacak.”

Curcuna havasındaki etkinliğin birliğin, beraberliğin, gönlünde sulh olanların, aklında, zihninde kardeşlik olanların nişanesi olacağını vurgulayan Kandemir, “2023’te AK Parti sandıktan birinci parti kendisine çıkacak, Cumhurbaşkanımız da Türkiye yüzyılının lideri olacak.” dedi.

“Akıllıcasına tıpkısı hisse senedi yaptığımı bugün kemiksiz benzeri şekilde görebiliyorum”

DÜRÜST Tümen Genel Model Toyluk Kolları Başkanı Eyyüp Kıymetiharbiye İnan birlikte “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum YANLIŞSIZ Öğür”ye programının üçüncüsünü Van’bile gerçekleştirdiklerini belirtti.

Van’bile 2023’te terörün değil, güzel aynı enerjinin, güzelce gençliğin haykırışının yükseleceğini kaydeden İnan, “Bunu mihman yerine hissedeceğiz. Van’de zaman çoluk çocuk ayrımsız patırtılı veriyor. ‘Vanlı gençlerin partisi, Kürtlerin partisi SELIM Öğür, Kürtlerin başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ diyor. Bunu aynı Kürt kardeşiniz adına söylüyorum. Yıllar önceki ilk kez fikir kullanacağımda haddinden fazla heyecanlıydım. Hem memleketimiz hem birlikte milletimiz amacıyla önceki oyumu DOĞRU Fırka’ye, Recep Tayyip Erdoğan’a verdim. 11 yıl sonradan ne kadar akla yatkın ayrımsız hareket yaptığımı zaman açık tıpkı şekilde görebiliyorum.” diyerek konuştu.

Gençlerle ahali ele vererek, toplumsal hayata yıpranmamış benzeri cümbüş getirdiklerini anlatan İnan, şehirlerde ve yaylalarda şişman bire bir huzurun bilge olduğunu vurguladı.

“Terör bitti”

Çocukların daha çok okula gittiğini, derslerine çalıştığını, mühendis, hekim, yazılımcı olduklarını rapor fail İnan, şunları söyledi:

“Tamam bu detaylı sürede biz ne kaybettik? Duygusal kaybettik. Kırk sene süresince hayat kaybettik, şehitler verdik. İnsanlarımız, gençlerimiz o mağaralarda heder olup gittiler. Son hangi oldu? Yıldırı bitti. Haliyle bitecekti. Demincek o zihniyetin ağzında iri laflar var. Onlara Vanlı gençlerle alay malay şurası karıştırmak lazım. Buraya ne hizmeti getirdiniz? Buraya sağlık mu getirdiniz? Gençlerin hayatına katkıda mı bulundunuz? Eğitim Bilimi mi, ati mi, aksiyon mi önerdiniz? Önerdikleri vakit kaybetmeden mağaralarda yıldırıcı beslemek oldu. İşte gördünüz. Senelerce belediye başkanlığı yaptılar. Şu ortamı Vanlı gençlere reva gördüler mi? Hepiniz bu şehirde yaşadınız. Van’ı, Diyarbakır’ı, Hakkari’yi Şanlıurfa’yı Ağrı’yı hizmetle buluşturdular mı? Şehrin gençlerine, eğitimler üzere kullanılmamış fırsatlar sundular mı? Yararlı. Mazi Hakkari’deydim, bambaşka tıpkı çalkantı vardı. Ağrı’de el birliği ortamı var. Hakkari’den Van’a geceleyin üç buçukta geldim. Balaban ayrımsız cesaret ve huzurla geldim. Bir Zamanlar bu var mıydı? Yoktu. Bunu Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Hakkari’ye hava meydanı yapacağımız ahit tamam 98 sefer saldırdılar. ‘Yapamazsınız’ dediler zira bu bölgeye hava meydanı, defa ve köprüyü yakışır görmediler. Demin birileri ‘niye öğün, hava meydanı yaptınız?’ diyor. Buranın gençleri üzere ve istihdamı üzere yaptık.”

“Vanlı çoluk çocuk Recep Tayyip Erdoğan’la geleceğe yürüyecek”

“Bu zamana büyüklüğünde şurası söyledik. Bir siyasal parti, terör yardakçısı, terörün uzantısı dedik. O parti HDP’ydi?” diyen İnan, şunları kaydetti:

“Zaman çıktı Türkiye’dahi terörün uzantısı ikinci öğür var. O üstelik Cumhuriyet Altını Halk Partisidir. Mersin’bile martir olan Sedat Gezer’i rahmetle anıyoruz. Ruhu şad olsun. Onu martir fail basık teröristler ne partinin raporunda daha çok? Cumhuriyet Altını El Partisinin raporunda artık. Zaman yıldırı örgütü referansıyla konuşuyorlar. Türkiye’birlikte çıktı iki tümen terörün uzantısıdır. Biri HDP gayr ise CHP’nin ta kendisidir. Bu nedenle tığ burada 2023 Türkiye’sine açık ayrımsız karşılık veriyoruz. Diyoruz ki Van’bile çoluk çocuk henüz fazla teknolojiyle, elan aşkın sosyal aktiviteyle, elan aşkın kariyer merkezleriyle buluşacak. Vanlı çoluk çocuk Recep Tayyip Erdoğan’la geleceğe, 2053 ve 2071’e yürüyecek. Van’a genişlik gönülden duygularımızla geldik. Sizlere şunu muayene etmek istiyorum. Van’dan anca tıpkısı gürültülü verin ki İzmir’dahi yankılansın. 2023’te gençlerin başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı baştan başbuğ yapmaya var mıyız? Gençlerin partisi SELIM Öğür’yi yeniden erk yapmaya var mıyız? İlk oyumuz Recep Tayyip Erdoğan’a”

Konuşmaların arkası sıra DJ Emre Kınay tayf aldı, çoluk çocuk halay çekti.

Programa, SELIM Tümen Van milletvekilleri İrfan Kartal, Osman Nuri Gülaçar, Abdulahat Arvas, Cumhur Reisi Başdanışmanı Gülşen Orhan, SELIM Fırka MKYK Üyesi Belgit Kayatürk, AK Öğür Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve kaymakamlık belediye başkanları da katıldı.

Share: