Van Valisi Balcı terörden temizlenen Tendürek Dağı’nda askerleri konuşma etti

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başbuğ Vekili Âşık Balcı, Tendürek Dağı’nda eskimemiş kurulan açıkgöz nesep bölgesinde incelemelerde bulundu.

Valiliğin genel ağ sitesinde meydan alan bilgilendirmeye bakarak, asayiş güçlerinin muvaffakiyetli operasyonlarıyla terörden temizlenen Çaldıran ilçesindeki Tendürek Dağı’na yol yapılarak zirvesine cingöz eliyle üs bölgesi kurulmasına başlandı.

Balcı, beraberindeki Van Güllabi Düzenlilik Kolordu Komutanı Ferik Aykut Tanrıverdi, İl Açıkgöz Komutanı Sancak Hüseyin Bekmez ve İl Itimat Müdürü Atanur Aydın ile çalışmaları yerinde temaşa etmek için helikopterle Tendürek Dağı’nın zirvesindeki üs bölgesine gitti.

Kaymakam Hasan Hüsnü Türker aracılığıyla karşılanan Balcı ve beraberindekilere köken bölgesindeki komutanlar, çalışmalar ve alınan düzenlilik önlemleriyle ait bilgi verdi.

Güvenlik güçlerine yaptıkları kalburüstü operasyonlar ve çalışmalardan dünya teşekkür eden Balcı, “Yıpranmamış hakikat bölgemiz vatana ve millete berceste olsun. Kazasız belasız görevler diliyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum. Tanrı yalpak ve yardımcınız olsun.” dedi.Share: