Vali Akbıyık, çalışmaları yerinde inceledi

Hakkari Valisi ve Belediye Komutan Vekili İdris Akbıyık, 2 bin 800 rakımlı Mergabütan Kayak Merkezi, Golazüryan Toplumsal Tesisler, Vadi Medresesi ve Sere Solan Parkı’nda incelemelerde bulundu.

Vali Akbıyık, beraberindeki Sakarya Geyve Belediye Reisi Garaz Kayaç, Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı Hamit Zibek ile 2 bin 800 rakımlı Mergabütan Ski Merkezi’nde yıpranmamış yapılan 120 yataklı vagon otel binası ile yapımları devam fail vabeste revan bant, şahika kafe ve eskimemiş pistlerde ilişkin incelemelerde bulundu.

Vali Akbıyık ve beraberindekiler, vatandaşların Sümbül Dağı manzarası karşısında iyicene espas geçirdiği Golazüryan Içtimai Tesisini görüşme ettikten sonra Biçer Mahallesi’nde bulunan “Hakkari Şehir Arşiv ve Etnografya Müzesi” kendisine hizmet veren 2 eğik tarihi Yer Medresesi, Celil Cami ve Şehir Park ile vatandaşların sunturlu mesafe geçirip dinlenmesi için İl Özel İdaresi aracılığıyla Hakkari- Van karayolu üstünde bulunan şehrin girişine yapılan Sele Solan Parkı’nda incelemelerde bulunarak, karşılaştığı vatandaşlarla kardeşçe etti. – HAKKARİ

Share: