Uygur kardeşler “Benzen Kardeşler” oyunu amacıyla Ordu’ya geldi

Süheyl Behzat Uygur Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu “Süt Kardeşler” oyunu üzere Ordu’ya gelen Yıldırak ve Behzat Uygur kardeşler, esnafı gezdi.

Ordu Ekin Laf Merkezi’nde bu akşam saat 20.00’dahi sahnelenecek oyun öncesi Altınordu ilçesinde esnafla dostane eden Behzat Uygur, gazetecilere, “Süt Kardeşler”i sınırlanmış şalter oynadıklarını söyledi.

Samsun’de iki bölüm yoğun hayal aldıklarını tamlayan Uygur, “Karadeniz turnesi, bizim olmazsa olmazımız. Önceleri bile çok gelirdik, bu turneler bize babadan anane. Kardeşim Yıldırak ve ego tekmil ekip arkadaşlarımızla rastgele yere hulul çabasındayız.” dedi.

Uygur, Ordu’nun fındığını yediklerini ve haddinden fazla beğendiklerini rapor ederek, erke aldıklarını ve bu şekilde sahneye çıkacaklarını kaydetti.

Hiç seyir izlememiş 100 çocuğun bu oyunda tiyatroyla tanışacağına da dikkati calip Uygur, çocukların bilet parasını karşılayan iş insanı Nejdet Gürsoy’a teşekkür etti.

Behzat Uygur, “İnşallah o kollar ihtimal geleceğin tiyatrocusu, mebzul bire bir oyun izleyicisi olacaklar. Ihtimal onlara başka tıpkısı içtihat açılacak. Bunlar turnelerimizde bizi mutlu eden ve yorgunluğumuzu düz şeyler.” diye konuştu.

Yıldırak Uygur ise salgın sürecinden evvel Benzin Kardeşler oyununa başladıklarını belirterek, “Bu süreçte sahnelerde olmayı haddinden fazla aşkın özlemiştik. Zımnında kamu oyunlarımız dakikasında şipşak komple geçiyor. Bu dahi bizi haddinden fazla aşkın mutlu ediyor.” dedi.

Share: