Umum Oyunları Büyükler Kategorisi Türkiye Finali Galebe Kupası, Kütahya’da yapıldı

Balaban Taarruz’un 100. yılı nedeniyle planlı El Oyunları Kulüpler Arası Erkân Kategorisi Türkiye Finali Galebe Kupası, Kütahya’üstelik gerçekleştirildi.

Türkiye El Oyunları Federasyonu (THOF) ile Kütahya Belediyesi hareket birliğiyle Kütahya Bakir Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonaya Türkiye’nin değişik illerinden 14 kulüp katıldı.

Kulüpler, “anadan görme düzenlemesiz dip” ve “geleneksel düzenlemeli arka” kategorilerinde yarıştı.

Kıyasıya güzeşte yarışmalarda düzenlemesiz eğin kategorisinde Diyarbakır Aydın Gökalp Lisesi Gençlik ve Spor Kulübü bir numara, Gaziantep El Oyunları Topluluğu ikinci ve Balkı Karaköse Konuşma Kulübü bile üçüncü oldu.

Düzenlemeli üst kategorisinde ise İzmir Egezade Hars ve Laf Bilgisizlik Spor Kulübü birinciliği, Kars Dore Cahillik Spor Kulübü ikinciliği ve Kocaeli Folklor Deneyimsizlik ve Spor Kulübü da üçüncülüğü elde etti.

THOF Başkanı Suat Katarakt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Umum Oyunları Büyükler Türkiye Finali’ni Şişman Zafer’in 100’üncü yılında Kütahya’da gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını söyledi.

Kütahya’nın familya sahipliğinden bile oldukça memnun olduklarını tamlayan Katarakt, şunları kaydetti:

“Bizler Türkiye’mizin firez elçileri olarak Büyük Yengi’in gülen yüzleri kendisine sahnedeyiz. Kulüplerimiz Türkiye’mizin farklı yörelerine ilişik umum oyunlarını burada sergiledi. Hepsine ayrı ayrı teşekkürname ediyorum. Böke olan ve etap alan kulüplerimizi birlikte tebrik kartı ediyorum.”

Katılımcı kulüpleri tebrik kartı fail Belediye Başkanı Alim Işık de “100 sene ilk sunulan ayrımsız mücadelenin yıl dönümünde böylesine güzelce ayrımsız etkinliğe ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. Ekiplerimiz, Türk kültürümüzün farklı değerlerini burada sergiledi. Her birini hayranlıkla izledik. Emeği güzeşte herkese teşekkürname ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların peşi sıra adım kayran kulüplerin kupa ve madalyaları tören düzeni üyelerince sunma edildi.Share: