Ulugöl’de nazirsiz ilim cümbüşü: Günde 6 bin hayat geziyor

Ulugöl’de benzersiz mahiyet cümbüşü: Günde 6 bin gönül geziyor

Kalaba’nun Gölköy ilçesinde mevcut Türkiye’nin 36. gusto parkı Ulugöl, sonbaharda yaprakların sararması ile misilsiz güzelliğe büründü

ORDU – Cıvıl Cıvıl’nun Gölköy ilçesinde denizden bin 200 metre yükseklikte mevcut Türkiye’nin 36. gusto parkı Ulugöl, güzün tabiat renkleriyle kartpostallık görüntüler sunuyor. Bu güzelliği soldurmak üzere günce tahminî 6 bin emanet bölgeye ziyarette bulunuyor.

Türkiye’nin 36. tabiat parkı olan, 7 dönüm heybet ve 80 metre derinliğe cemaat olan Ulugöl, bağ bozumu mevsiminde dokunaklı bent görüyor. Evcil ve yabancı turistlerin ülfet ettiği, Ordu’nun koskocaman turistik mekanlarından birisi olan Ulugöl, günlük kısaca 6 bin yaşama marifetiyle ziyaret edilirken, yaprakların sararması ile alay malay oluşan elvan kartpostallık görüntüler oluşturuyor.

“Bu mevsimde günlük 5-6 bin vatandaşı ağırlıyoruz”

Gölköy Şehremini Fikri Uludağ, Gölköy ilçesinde kültürel faaliyetlerin başında Ulugöl Gusto Parkı’nın, Uluvahta Yaylası’nın ve tarihi kalenin geldiğini söyledi. Ulugöl’e günce yaklaşık 300 aracın antre yaptığını ifade eden Komutan Uludağ, “Bu mevsimde günlük 5-6 bin vatandaşı ağırlıyoruz. Bu nedenle Ulugöl’ü turizm anlamında henüz ileriye yollamak istiyoruz ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle yaprakların kışa çağ mevsiminde herkesi buraya bekliyoruz. Önümüzdeki yıllarda Karadeniz Türkiye’nin turizm cenneti olacak, bunların başında de Ulugöl gelecek” dedi.

“Ulugöl şuanda mecmu seyran kıvamında”

Kalabalık Alpinizm ve İhtisas Kulübü Umumi Heyet Üyesi Şinasi Yaman, “Buraya yüz kere reviş yaptık ancak bugün hepsinden güzel oldu. Karadeniz’in herhangi bir noktası adamakıllı fakat bu zamanda Ulugöl şuanda bütün gezme kıvamında, kadir bire bir güzellik var, insanların kesinlikle gelmesi gerekiyor” diye konuştu.

“Burası Bolu Abant’ın küçüğü kabilinden”

Ailesi ile birlikte Karadeniz gezisi üzere Bursa’dan kente gelen Mustafa Gül, “Ulugöl’ü müracaat etmek istedik. Açıktan bilgiler alıyorduk ve iptila ettik. Aşağı o kadar yolu geçtikten sonradan değdiğini anladık. Bolu Abant’ı gezenlerin buraya dahi uğraması gerekiyor, ayrımsız siktirici Abant da burada var” şeklinde konuştu.

“Buranın doğal kalması ayrı bir güzel”

Hamide Şahin isimli natür yürüyüşçüsü ise Cıvıl Cıvıl’nun güzelliklerini kaldırmak amacıyla bu tarihlerde sürekli olarak geldiğini belirterek, “Burası katlanılamaz, renkler çok adamakıllı. Bu yaprakları ayrımsız hafta sonra gelince insanlar bulamayacaklar, insanları bu sürede buraya gelsinler. Ayrıca natürel kalması ve korunması birlikte ayrı bir güzel” ifadelerini kullandı.

Bayram Kayaboynu de bu mevsimde Ulugöl’ün gezilmesi gerektiğini rapor ederek, manzaranın güzelliğinden bahsetti.

Share: