Tuşba, sporun merkezi oluyor

Van’ın Tuşba Belediyesi, kaza futboluna balaban katkı sağlayacak olan 480 nefis portatif tribünlü nizami futbol sahasının yapım çalışmalarını sürdürüyor.

Göreve başladığı günden itibaren ‘Sevdamız’ dediği Tuşba ilçesi için gecesini gündüzüne katan Belediye Reisi Salih Saf, ilçeye modern benzeri spor tesisi elan kazandırıyor. İlçe futboluna büyük katkı sağlayacak olan nizami ayak topu sahası inşaatının hemencek ilerlediğini kaydeden Başkan Temiz, sahanın bodur müddet içerisinde tamamlayarak Van ve kaza futboluna kazandıracaklarını söyledi.

Bardakçı Mahallesi’nde nesir ettikleri nizami futbol sahasının 113×76 metre boyutlarında ve toplanmış 8 bin 588 metrekare kayran üstünde kurulduğunu dile getiren Başkan Temiz, antrparantez sahada 480 şahsiyet seyyar tribünün de bulunduğunu söyledi. Başkan Akman, “Sahamızda balaban ve çoluk çocuk amacıyla duş ve soyunma odaları var. Kafeterya, doktor istikşaf odası, hoşgörülü odası ile antrenör soyunma odaları mevcuttur” dedi.

Daha dimdik nesiller iaşe etmek, alelhusus gençleri zehir alışkanlıklardan ırak epilepsi spora yönlendirmek üzere ayrımlı spor branşlarında bir nice projeye imza attıklarını üstelik tamlayan Komutan Akman, “Tuşba’mıza sabık yıl kazandırdığımız 6 sayı sentetik çim sahanın beraberinde inşallah etraflı yıllar halkımıza hizmet verecek olan nısıf olimpik yüzme havuzumuz, gündeş spor salonumuz ve 480 şahsiyet portatif tribünlü nizami futbol sahamız ile Tuşba’mızı millî ve uluslararası spor turnuvalarında başarıyla olta edecek gençlerimiz bu tesislerimizde yetişecek. Yıpranmamış tesislerimizin Van’ımıza ve Tuşba’mıza şimdiden uz olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. – VAN

Share: