Türkiye şampiyonu depremzede sporcular çalışmalarını Rize’de sürdürüyor

Kahramanmaraş merkezli, 6 Şubat’ta yaşanan depremlerde evleri hasar gören Türkiye Kick Boks Şampiyonu Hamza Özpolat ve Türkiye Muaythai Şampiyonu Miraç Çoşgun, çalışmalara Rize’birlikte bitmeme ediyor.

Ortaokul öğrencisi 11 yaşındaki Özpolat ve ailesi hayırseverlerin evine, ortaöğretim öğrencisi 16 yaşındaki Çoşgun ise akrabalarının yanına yerleşti.

Sporcular, Kick Boks İl Temsilcisi de olan antrenör Ahmet Zor ve Acun Gençler Kick Boks Şampiyonu Cemren Temizel eşliğinde, Rize Cahillik Merkezi’nde antrenmanlara başladı.

Ahmet Cebir, AA muhabirine, Türkiye’nin çokça ağırlık benzeri dönemi uyutmak amacıyla el birliği ile çalıştığını söyledi.

Devlet ve milletin bu noktada korkulu tıpkısı savaş ortaya koyduğunu vurgulayan Zor, “Tığ üstelik kardeşlerimizin Türkiye şampiyonası öncesinde antrenmansız kalmamaları, spordan kopmamaları amacıyla elimizden geleni yapıyoruz. Hamza kick boks, miraç muaythai yapıyor. Birbirine yakın sporlar. İkisi ortamında maçlara büyüklüğünde elimizden geleni yapacağız. Onların esasen spordan uzak kalmamaları, spor sayesinde hayata tutunmaları için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Cemren Temizel ise depremin ardından ellerinden gelenden fazlasını yazmak üzere gayret gösterdiklerini rapor etti.

Depremzede sporculara yardım vermenin kendilerini bahtiyar ettiğini anlatan Temizel, “Bizim onlara, onların bile bize katkısı olacak. Gelişigüzel fiilen üstesinden geleceğimize inanıyorum. İstikrarlarını bozmasınlar. Bizimle gelişigüzel spor aşkına tutunsunlar. Bizimle olsun evet birlikte olmasın, buralarda olmalarından bahtiyarlık duyuyoruz. İnşallah bu dayanıklı süreçler geçtiği ahit sporun gücü ile turnuvalara, maçlara bitmeme edeceğiz.” diyerek konuştu.

Özpolat: “Ne olursa olsun aktif, zinde olacağım”

Türkiye Kick Boks Şampiyonasında 28 kiloda birinciliği bulunan Hamza Özpolat, yaşananların arkası sıra fiilen kendini toparlayacağını söyledi.

Malatya’daki evlerinin depremde hasar gördüğünü dile getiren Özpolat, “Depremden uzakta antrenmanlara başladığım için kendimi bol hissediyorum. Hocam iyi, antrenmanlar gür, tez alıştım, teşekkürname ediyorum. Malatya’da beni bu spora başlatan Yakup hocama üstelik teşekkür ederim. O olmasaydı zaman burada olamayacaktım.” dedi.

Özpolat, hareket öncesi savaş edeceği maçlarla ilgilendiren hayalleri olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Deprem olmasaydı İstanbul’a gidip milli sportmen olacaktım. Hayalimde acun birinciliği vardı. Urfa’daki Türkiye şampiyonasında bir numara oldum. Aradan benzeri hafta geçti deprem oldu. Arkası Sıra buraya geldim ve çalışmalara başladım. İnşallah elan iyicene olur. İstanbul’daki Türkiye şampiyonasını bekliyorum. Kazanırsam milli olacağım, olunca çokça sevinirim. Ardından dünya birinciliğine oynayacağım. Ne olursa olsun etken, kıpırdak olacağım.”

Hamza Özpolat, benzeri dönüş baştan Malatya’ya döneceğine ve orada çalışmalarını sürdüreceğine inandığını sözlerine ekledi.

Çoşgun: “Sporla beraber yaşadıklarımı unutuyorum”

Hatay’dan gelen Miraç Çoşgun, depremde evlerinde hasar oluştuğunu, çalıştığı spor salonunun ise yıkıldığını söyledi.

“Hedeflerim iri ama biraz bekleyeceğim.” ifadesini kullanan Çoşgun, şunları kaydetti:

“Sorun etmemeye çalışıyorum. Geçmiş Türkiye, ardından acun şampiyonasına katılmayı haddinden fazla istiyorum. Sporla bu arada yaşadıklarımı unutuyorum. Spor yapmadığımda, düşündüğümde stres oluyorum. Spor ile üzerimdeki baskıyı stresi atıyorum.”

Share: