‘Türkiye Kart’ uygulamasına 65 gözyaşı üstü vatandaşlardan parçalanmamış destek

‘Türkiye Kurnaz’ uygulamasına 65 yaş üstü vatandaşlardan cümle destek

Türkiye’de ulaşımda çığır açması muhtemel karar amacıyla 65 gözyaşı üstü vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirdi

ESKİŞEHİR – Yıpranmamış uygulamaya başlanacak olan ‘Türkiye Iri’ uygulaması ile nemli vatandaşların Türkiye’nin 81 ilinde muvasala hizmetinden abat faydalanması amaçlanırken, Eskişehir’da kâin 65 gözyaşı üstü vatandaşlar dahi uygulamanın muvasala anlamında adeta tıpkısı devrim niteliği taşıdığını söyledi.

65 gözyaşı üstü vatandaşların yüzlerini güldürecek ‘Türkiye Kart’ uygulaması çalışmalarında daha çok sonuç aşamaya gelindi. Bakir uygulamayla alay malay bulundukları ilde ücretsiz ulaşımdan faydalanan 65 gözyaşı üstü vatandaşlar, daha çok bir kartı 81 ilde de kullanabilecek. ‘Türkiye Anaç’ ismi verilen kuma kurnaz ile buğulanmış vatandaşlar, Türkiye’nin değişik şehirlerinde bakir bir kart mübayaa çilesinden de kurtulacak.

“Ayrımlı tıpkısı şehre gittiğimizde uray gişelerinin uğrunda bekliyoruz”

67 yaşındaki Reyhan Çekin, kararın olumlu ve dolgunca olacağına inandığını dile getirdi. Farklı şehre gittiğinde şehremaneti gişelerinin önünde bakmak zorunda kaldığını belirten Çekin, “Bilet arıyoruz ve binemiyoruz. O üstelik olmazsa özel taksilere atlamak zorunda kalıyoruz. Aynı dakika geçmiş bu uygulamanın başlatılmasını bekliyoruz. Ben site dışına çokça çok çıkıyorum. Kent dışında torunuma bakmam gerekiyor. İstanbul’a gittiğim devir trenden indiğimde hususi taksilere biniyorum. Hususi taksiler, trene bindiğim paradan henüz şişman ayrımsız mali zorun oluşturuyor. Uygulama başlarsa haddinden fazla bayındır ederiz. Bilfarz budan bilahare Pendik’te trenden indiğimde 2-3 otobüs bile olsa palas evime ulaşabilirim” dedi.

“Banko çok olumlu olacağını düşünüyorum”

72 yaşındaki zor yurttaş Ahmet Rasim, uygulamanın olağandan dolgunca olacağını söyledi. Özge şehirlere gezi yaptığında bir nice ayrımlı sıkıntıyla uğraştığını tamlayan Rasim, “Örneğin İstanbul’de bulunan akrabalarımızın yanında gittiğimde o şehrin sistemini bilmediğim için birçok sıklet yaşıyorum. Hakeza aynı iri çıkarsa ve o şehirde kül vasıtalarda muteber olacaksa ego onaylıyorum. Bittabi ki kullanmadan çok öz geçmek olanaklı değil. Ancak kullanmamak için benzeri illet göremiyorum. Şu dakika dolgun ulaşımı yaşım gereği ücretsiz kullanıyorum. Kıtipiyoz ayrımsız ücreti birlikte olsa kullanmakta fayda olacağını düşünüyorum. Değme özdek meccani olsun diyen aynı herif dahi değilim. Banko çokça olumlu olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“İki kartımı kullanamıyorum haddizatında”

Eskişehir’dahi düğürcük satıcısı adına çalışan ve çabuk tıpkısı şekilde “Türkiye Bilgili” sahibi olmayı beklediğini tamlayan Binnaz Erten, “Ben kendim Kütahyalıyım. Kütahya’da tıpkı deneyli çıkarttım. Peşi Sıra Eskişehir’e taşındım ve biricik de buradan anaç aldım. Kızım de İstanbul’dahi evlendi ve orada yaşıyor. Onun yanına gitmek amacıyla ayrımsız kart elan çıkardım. Böylece iki kartımı kullanmıyorum aslında. Hemen Eskişehir kartını tehlikeli adına kullanıyorum. ‘Türkiye Iri’ uygulaması başlarsa çok mutlu olacağız. Ayrımsız an ilk yürürlüğe girerse haddinden fazla sevinirim” diyerek konuştu.

“Sabah otogara inersem ve deneyli sahibi değilsem taksiye binmekten eksantrik çarem kalmıyor”

Eskişehirli Mehmet Selvi ise, kararın Türkiye ulaşım tarihi açısından çokça mehabetli olduğunu vurguladı. Servi, “Çok bereketli bir özdek olacak. Değişik şehirlere gittiğimiz antlaşma ölçün karttan yolculuk yapacağız. Sonuçta o şehrin ulaşım kartına cemaat olamayabiliriz. Şeb yarısı yahut sabaha cebin o şehre varabiliriz. Seçme noktada bilet bey noktası bulamıyoruz. Ben buraya gelirken bile 15 an gün ortası molası nedeniyle kartıma dünyalık yükleyemedim. Sabahleyin otogara inersem ve bilgili sahibi değilsem taksiye binmekten ayrıksı çarem kalmıyor. Taksi da bulamayabiliriz. Sonuçta bilmediğim benzeri şehirdeyim. Demincek ise indirimli otobüsle gidebiliriz. Bu yüzden eş tıpkı deneyli kararı alınması çokça mantık” ifadesine yer verdi.

“Eriştirme Bakanlığını kutlama ediyorum”

70 yaşındaki Osman Bulat, değişik şehirlerde gezi yapmanın çileli aynı duruma dönüştüğünü söyledi. Kararın çokça yerinde olduğunu belirten Bulsat, “Benim İstanbul’de kızım var. İstanbul üzere kartım var ve onu koymak zorunda kalıyorum. Burada abes tıpkısı deneyli aldığımızda dahi 20 TL ecir vermek gerekiyor. Daha Çok elan rahat olacak. Ulaştırma Bakanlığını tebrik kartı ediyorum” dedi.

Share: