Türkelili güre üreticiye onurluk

Sinop’un Türkeli ilçesine sadık Çatakörencik köyünde, kerem desteğiyle ilçede ilk defa yaban mersini üretimini başarıyla sürdüren zihayat müteşebbis Kadir Demirel’e onurluk sunma edildi.

İl Ekincilik ve Orman Müdürü Fatih Ilaç, İlçe Kaymakamı Ongun Âşık Yılmayan, İlçe Ekincilik ve Orman Müdürü Izan Savran ve İlçe Ekincilik Odası Başkanı Günay Özçelik, ilçeye vabeste Çatakörencik köyünde yaban mersini üreticisi Ayar Demirel’i müzakere etti.

Ziyarette, tendürüst girişimci Demirel, aşılanmamış mersinini önce üretime başladığından bu yana yaptığı çalışmaları anlattı.

Ziyaretin arkası sıra İlçe Ekincilik Odası Başkanlığı eliyle hazırlanan plaketi İlçe Kaymakamı Mesut Âşık Yılmayan, ilçede ilk defa denenen ve başarıyla sonuçlanan yaban mersini üretimini gerçekleştiren canlı müteşebbis Paha Demirel’e başarısından belde onurluk ikram etti.

30 dekarlık alanda üretim gerçekleştirdiklerini tamlayan Bedel Demirel, “Öncelikle onurluk amacıyla teşekkür ederim. İlçede yaban mersini üretiminin yaygınlaşması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. İlçenin kalkınmasına katkımız olduysa ne mutlu bize.

Üretimin gerçekleşmesinde desteklerini esirgemeyen İl Ekincilik ve Orman Müdürü sayın Fatih Önlem’e, İlçe Kaymakamı sayın Ongun Şair Yılmayan’a, İlçe Ekincilik ve Orman Müdürü sayın Basiret Sarban ve İlçe Kültür Odası Başkanı sayın Günay Özçelik’e ve Ziraat Mühendisi sayın Necat Demirbaş’a teşekkür ediyorum” dedi. – SİNOP

Share: