Türkçe öğretmenlerle zümre toplantısı yapıldı

Adıyaman İl Milli Yetişek Müdürlüğü eliyle Türki öğretmenler ile topluluk toplantısı yapıldı.

Adıyaman Ilbay Yardımcısı Muhammet Tuğgeneral başkanlığında gerçekleştirilen topluluk toplantısına İl Milli Eğitim Bilimi Müdürümüz Ramazan Aşcı, eğitim bilimi müfettişleri, diyar milli eğitim bilimi başmuallim yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri, ülke milli eğitim idarehane müdürleri ve yer genelinde fariza eden Türki öğretmenleri katıldı.

Adıyaman Şehit Fazıl Gürs İmam Dil Cambazı Ortaokulu Konuşma Salonunda yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan toplantıda ‘Çok okuyan çokça gezer’ adlı tezkere kıraat projesinin yürütülme süreçlerinin anlatıldığı video izletildi.

Adıyaman İl Milli Yetişek Müdürü Ramazan Aşcı, yaptığı konuşmada okumanın öğrencilere kişisel ve akademik açıdan gelişmeleri için koskocaman olduğunu, bu çerçevede planlı projelerle öğrencilere pusula kıraat alışkanlığı vermek amacıyla çalışmalar yapıldığını belirtti.

Öğrenciler yıpranmamış evlat adına adlandırılan soruları akıllıcasına cevaplamaları için mektup kıraat alışkanlığı edinmelerinin gerektiğini vurgulayan Başmuallim Ramazan Lokanta, öğretmenlere başarılar diledi.

Daha bilahare konuşan Adıyaman Ilbay Yardımcısı Muhammet Tuğgeneral, “Göreve başladığım günden bu güne say fırsatı bulduğum İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Aşcı’nın galeyan ve enerjisiyle bu ilin öğrencilerini akademik açıdan elbette istikbal taşıyacağı konusun balkı edindiğine tanık oldum. İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğümüzün yürüteceği projelere tığ üstelik Adıyaman Valiliği olarak bindi olacağız. Eğitimin neferleri olan siz öğretmenlerimize dahi gayretli çalışmalarınızdan dünya teşekkür ederim” diye niteleyerek konuştu. Derinti hoca görüşlerinin alınmasıyla akıbet buldu. – ADIYAMAN

Share: