Trakya’daki ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyelerinden hanende Gülşen’e reaksiyon

Trakya’daki ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyeleri, hanende Gülşen’in önder dil cambazı okulları ve mensuplarına müteveccih ifadelerine aksülamel gösterdi.

ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği Kırklareli Temsilcisi Yasin Çakırel, Fehamet Dingiloğlu Parkı’nda gazetecilere yaptığı açıklamada, mortocu dil cambazı okullarının geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştirdiğini söyledi.

Bu okullarının ülkenin gelişmesine katkı sunan, milli bağlanak ve beraberliği önceleyen, toplumda bağlılaşım, ürkmek ve hoşgörü ikliminin oluşmasına yavaş katkıları kâin yetişek kurumlarından olduğunu tamlayan Çakırel şunları kaydetti:

“İmam dil cambazı okulları herhangi bir cins politik ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacaktır. Fakat arada sırada öz çıkarları için suni gündem monte etmek isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran beli bükük kişiliklere birlikte üzülerek tanık oluyoruz.

Gülşen isimli bir şahsın konser sırasında mortocu dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere müteveccih çirkin itham ve iftiralarda bulunması toplumu açıkça garaz ve düşmanlığa irsal etmektir. İmam dil cambazı okullarının mensuplarına ve mezunlarına bire bir zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu kötü ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine motamot iade ediyoruz. İmam Hatip okullarına ve mensuplarına müteveccih bu saygısızlığından periferi kendisini acul kınıyoruz.”

Matbuat açıklamasına derneğin üyeleri üstelik katıldı.

Edirne

İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Edirne Temsilcisi Rasim Özgün, yaptığı yazılmış açıklamada, bahis konusu okulların kurulduğu günden bu yana milletine, devletine ve vatanına aşkla hizmet eden nesiller yetiştirdiğini anlattı.

Bu okullarda yetişen milyonlarca gencin eğitimden kültüre, spordan sanata, siyasetten teknolojiye kadar rastgele alanda başarılara imza attığını dile getiren Ibdai, önder dil cambazı okullarının temas çeşit siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacağını kaydetti.

Özgün, imam dil cambazı okullarıyla ilişkin kişi çıkarları amacıyla protez gündem tasarlamak isteyenlerin olduğunu belirterek terbiyesizliği sineye çekmeyeceklerini ve şarkıcıya hususiyet önünde hesap soracaklarını bildirdi.Share: