Trafik kazasını görüp rahatsızlanan yolcuyu hastaneye yetiştiren çoban o anları anlattı

Trafik kazasını görüp rahatsızlanan yolcuyu hastaneye yetiştiren çoban o anları anlattı

Şoför Izzet Yılmayan: “Ablamızın elleri kitlenmiş, ağzı kapanmıştı. Yanımızdaki meslektaşımız, durumu arama etmesini istedim”

“Bizim burada kestirmece 165 kesim güdücü arkadaşımız var. Emin olun, cümle bu soy durumda bütünü dahi o görevi yapabilecek kapasitede”

“Farklı yolcuların anlattığına göre, ablamız rahatsızlanmadan 3-5 dakika öncesinde meydana gelen benzeri kazayı görünce haddinden fazla korkmuştu”

ELAZIĞ – Elazığ’bile otobüste fenalaşan tıpkısı vatandaşın hayatı, Elazığ Belediyesi personelinin hamlesiyle kurtuldu. Otobüse binmeden çabukça önce meydana gelen gidiş geliş kazasını gören buğulanmış tıpkısı kadının fenalaşarak bayıldığı ve belediye otobüs şoförünün duyarlı hareketi sonrası hastaneye götürüldüğü o anlar otobüsün düzenlilik kamerasına yansıdı. Elleri kitlenen ve ağzı kapanan o yolcuyu hastaneye yetiştirenp otobüs şoförü, o anları anlattı.

Elazığ Belediyesine ilgili site içinde yaya haiz 11 numaralı Ulukent hattı otobüsünde şehremaneti personeli ve vatandaş arasındaki dayanışma sebebiyle benzeri insanın hayatı kurtuldu. Otobüs, şehir merkezindeki Otobüs Kavuşum Merkezi mevkiinde seyir halindeyken eğin bölümde oturan nemli bir eş bulaşan fenalaştı. Hastanın ellerinin kitlendiğini, ağzının kapandığını fark fail sair yolcular, ayaklanıp durumu dil şoförüne bildirdi. Ara Bulucu yavaşlatan otobüs şoförü Cesamet Yılmaz, hastanın durumunun evgin olduğunu ayırt edince yolculardan 112 Ivedi Çağrı Merkezini aramasını istedi. Hastanın durumunun ivedili olduğunu ayırt eden Yılmaz, güzergahının sunma mümasil olan Fırat Üniversitesi Hastanesine çevirdi. Otobüsün tabelasını kapatıp flaşör uyarı lambalarını yakıcı ve klakson basarak farklı sürücülerden öncelik isteyen duyarlı güdücü, ara bulucu dakikalar ortamında hastane acil servisine getirdi. Otobüste yaşananlar çevirgeç kamerasına giderek yansıdı. Görüntülerde vatandaşların panik anları, sürücünün kornaya basarak sürücülerden öncelik istemesi ve yaşlı kadının, keyif çalışanları vasıtasıyla otobüsten indirilerek müstacel servise alındığı saha aldı. Vatandaşlar, cesareti ve gösterdiği savaş örneğinden etraf Elazığ Belediyesi güdücü personeli Celal Yılmayan’ı tebrik etti.

Elazığ Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne vabeste şişman nakil aracının şoförü olan Çap Yılmayan, yolcularla olan dayanışması sonrasında otobüste rahatsızlanan hastayı hastaneye götürdüğü anları anlattı. Durumu ayırt ederek rahatsızlanan yolcunun yanına gittiğini tamlayan Yılmaz, güzergahını değiştirerek hastaneye gittiğini dile getirdi. Bu cins olaylarla ayrıksı arkadaşlarının üstelik karşılaştığını tamlayan Yılmaz, aynı hassasiyeti gösterdiklerini ve göstereceklerini aktardı.

Elazığ Belediyesi Muvasala biriminde otobüs şoförlüğü yapan Devlet Yılmaz, “Mazi Ulukent Mahallesi seferini yaparken durağa girdim ve ablayı aldık. Çarşı yönüne doru ilerlerken ablanın fenalaştığını söylediler. O anda durumunu nezaret etmek zorunda kaldık. Biz elhak sıhhi imdat dersini üstelik görmüştük. O anda çarşı merkezine haddinden fazla yakındık durağa girip diğer yolcuları indirdikten sonradan ablanın az buçuk elan kendine gelmesini sağladık. Ego bile ablayı, o dakika yakın olan Fırat Üniversitesi Hastanesine götürdüm. Kendisini afiyet çalışanlarına konfirmasyon yazar, ondan sonradan seferimize çıktık. Ablamızın elleri kitlenmiş, ağzı kapanmıştı. Yanımızdaki meslektaşımız, durumu kontrol etmesini istedim. Ayrıksı yolcuların anlattığına göre, ablamız rahatsızlanmadan 3-5 dakika öncesinde meydana gelen bir kazayı görünce haddinden fazla korkmuştu. Ondan muhit sıradan bir bastırık yaşamıştı. Şuan bizim burada yaklaşık 165 modül güdücü arkadaşımız var. Güvenli olun, bütün bu kök durumda bütünü birlikte o görevi yapabilecek kapasitedeki insanlardır” dedi.

Share: