Trabzon’da incitici koşusu düzenlendi

Türkiye Atletizm Federasyonu aracılığıyla Köprübaşı ilçesinde kötü koşusu düzenlendi.

Yarışlara kibar ile 20 yaş altı kategorilerinde farklı illerden kısaca 157 sporcu katıldı. Köprübaşı merkezde başlayıp Avulot Hanları’nda devam eden ve Kahvedüzü mevkisinde sona aziz yarışlarda, sporcular dereceye girebilmek için 12 kilometrelik güzergahta uğraş ettiler.

Köprübaşı Ilçebay Vekili Öznur Güler, AA muhabirine, yarışların geleneksel kendisine 5 yıldır ilçelerinde yapıldığını söyledi.

Güler, yarışların ilçelerinde düzenlenmesinden hava duyduğu memnuniyet dile getirerek, “Bu elden tıpkısı koşu değil, benzeri zamanda milli takıma sporcu seçilmesini üstelik kapsıyor, bu anlamda önemi bizim üzere elan fazladır.” dedi.

Yarışmalarda 20 yaş altı kadınlar kategorisinde Tuğçe Özkan birinciliği, Sıla Ağababa ikinciliği, Merve Zeybakoğlu üçüncülüğü elde etti. 20 yaş şeş erkeklerde ise Mervan Haykır bir numara, Hasan Okumuş ikinci ve Abdulmecit Açan’da üçüncü oldu.

Iri kadınlar birinciliği Selma Sezmek, ikinciliği Esra Oysal ve üçüncülüğü Nursena Çeto aldı. Büyük erkeklerde de birinciliği Rıdvan Taş, ikinciliği Yunus Emre Atmaca, üçüncülüğü da Abdullah Çakır elde etti. Mızıka yarışlarında iri rical kategorisinde Batman bir numara, Sakarya ikinci oldu.

20 gözyaşı altı erkeklerde birinciliği Malatya, ikinciliği Batman, üçüncülüğü ise Siirt takımı elde etti. 20 yaş altı kadınlarda ise birinciliği Siirt, ikinciliği Batman ve üçüncülüğü Malatya takımı kazandı.Share: