TOKİ, 26 ilde 365 arsayı zahir artırmayla satacak

Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Bölük İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara ve İzmir’in üstelik aralarında bulunduğu 26 ildeki 365 arsayı yalınlık artırmayla satışa çıkardı.

AA muhabirinin TOKİ’den aldığı bilgiye bakarak, basamak, ticaret, uran, turizm tesis alanı, özel meslek alanı, akaryakıt istasyonu, gelişigüzel bünye, oto galericiler sitesi, park ve tatil alanları niteliğindeki arsalara, yüzde 25 peşinat 36, 48 ve 60 ay vadeyle topluluk olunabilecek.

Muhammen bedeli 4 bilyon 721 milyon 272 bin 46 liralık olan kısaca 1 milyon 501 bin 219 metrekare büyüklüğündeki Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Münevver, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Şanlıurfa, Tekirdağ, Çeltek ve Van’da mevcut 365 arsa yalınlık artırmayla satılacak.

Açık müzayede, 12 Ekim 2022 Çarşamba ve 13 Teşrinievvel Perşembe günleri saat 10.30’de iki ayrı oturum halinde yapılacak.

Oturumlar, Ankara Çankaya Bilkent Otel ve Konuşma Merkezi ile İzmir Bayraklı Tepekule Kongre ve Işporta Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Ayrıca “www.emlakmuzayede.com.tr” adresinden dahi öneri verilebilecek.

KDV’den affedilmiş, yüzdelik 25 peşinat, 36, 48 ve 60 kamer önel

Alıcılar, göz, tecim, uran, turizm tesis alanı ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara yüzdelik 25 peşinat, 36, 48 ve 60 kamer vade ile sahip olabilecek. Antrparantez arsalar KDV’den affedilmiş şekilde satılacak.

12 Ilk Teşrin 2022 Çarşamba günü saat 10.30’birlikte yapılacak sarih artırmada, Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyonkarahisar, Balıkesir, Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Çeltek, Kayseri, Konya’bile kâin arsaların 13 Ilk Teşrin 2022 Perşembe saat 10.30’daki yalınlık artırmada ise Adana, İstanbul, Kocaeli, Şanlıurfa, Antalya, Muğla, Münevver, İzmir, Kırıkkale, Manisa, Mersin Ağacı ve Niğde’de kâin arsaların satışı gerçekleştirilecek.

Satışa sunulan arsalar arasında Adana Çukurova’birlikte hane, Ankara Çankaya’üstelik ev ve tecim, Antalya’birlikte bölük ile tecim, Münevver’dahi turizm yapılış alanı, Elazığ’da basamak-tecim alanları bulunuyor.

İzmir’birlikte satışa sunulan arsalar arasında endüstri, beledi ev alanı, aşağı sanayi sitesi, ekincilik ve ev alanları üstelik bulunuyor.

Ayrıca İstanbul Başakşehir’birlikte hane ve tecim alanları satışa sunuldu.

Satışa ilgili tafsilatlı bilgiye “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakmuzayede.com.tr” internet adresinden ve 0 212 608 15 00 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

Share: