TOGG’un fiyatı hangi kadar olacak

Geçtiğimiz hafta Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın hükûmet toplantısı sonrası yaptığı açıklamaların ardından dövizde anif düşüş yaşandı. Bu düşüş öncelikle liyakatsiz otomobil fiyatlarında yüzde 10 iskonto namına yansıdı. Başarısız otodaki bu indirimlerin ikinci halk otomobil piyasasına yansıması bekleniyor. Galericiler, müspet yansımayı önümüzde kim günlerde göreceklerini, tahmini düşüşün ise yüzde 20 olacağını söylüyorlar.

‘Döviz düştüğünden bu yana şalter satamadık’

İkinci halk makine piyasanın eğlenme noktasına geldiğini galerici Demirhan Akkaya, “Senenin serencam ayı umumi namına sönük mazbut. Vatandaş üstelik dövizde ki oynaklıktan hava miftah alıp harcamak konusunda soru işareti yaşıyor. Dövizde ki anif düşüş akim otomobillerde düşüşe bozukluk oldu. Bu buut ikinci halk piyasasına da olumlu yönde yansıyacaktır. Bu yansımanın ise yüzdelik 10 civarında yansımasını bekliyorum. Döviz düşmeden geçmiş ayda 5 çevirgeç satıyorduk. Demincek ise döviz düştüğünden bu yana şalter satamadık” şeklinde konuştu.

‘İkinci umum otomobil piyasasına kademeli yerine iskonto yansıyacaktır’

İkinci ahali piyasasının natürel kendisine yavaşladığını vurgulayan galerici Halil Belgi, “Düşüşün sebebi ise dövizin çabucak düşmesinden kaynaklı yaşanıyor. Dövizde artım yaşanırken meydan çok hareketliydi. Şu an ise beyninde bire bir panik var. Bu sakinlik bir iki ay sürecek kadar görünüyor. Şu anda kimsenin açkı almak üzere bire bir telaşı bulunmayan. İkinci ahali otomobil piyasasına kademeli olarak indirim yansıyacaktır. Bu çap ise yüzdelik 20 civarında olacaktır” ifadelerini kullandı.

Dolardaki düşüş otomobile yansıdı: 300 bin liranın altındaki açkı sayısı artıyor

 

Dövizdeki düşüş otomobil fiyatlarına yansıyacak mı?

 

Share: