Teyit olan PKK’lılardan itiraf: Örgütten kaçmaya çalışanları gözümüzün uğrunda tabancayla kafasından vurarak öldürdüler

Güvenlik kaynaklarından edindiği bilgiye bakarak, yıldırı örgütü PKK/KCK süresince hareketlilik gösteren H.A. ve G.Ö. teşekkül kampından kaçarak 16 ve 17 Eylül’bile kurnaz ekiplerine tasdik oldu. Elazığ ve Iğdır iklim cingöz komutanlıklarında işlemleri süren teröristler, ifadelerinde, örgütten kopuşları ve terör örgütünün iç yüzünü anlattı.

“YAKALANINCA GÖZÜMÜZÜN UĞRUNDA İNFAZ ETTİLER”

Doğrulama olan teröristlerden G.Ö, örgüt içinde sonsuz keder muameleyle karşı karşıya kaldıklarını belirtti. Örgütten benzemek amacıyla okazyon aradığını tamlayan G.Ö, yapılan işkencelere dayanamayarak kaçtıktan bilahare yakalanan benzeri arkadaşının gözlerinin uğrunda yürütüm edildiğini söyledi. G.Ö, şunları kaydetti: “Orada gördüğüm münasebet berbattı. İşkence vardı. Örgüte bakir katılmıştım. Kampta Kars Digorlu benzeri arkadaşım vardı. Gara’ya gidecektik. O arkadaşımla kaçmayı düşünüyorduk. Çağrıştırmak konusunda bikarar kalmıştık zira yakalanırsak öldürürler diye korkuyorduk. O arkadaşım yapılanlara dayanamadı kaçtı ama yakalandı. Yanımıza getirdikten bilahare tabancayla kafasından vurarak öldürdüler. Bize daima ‘Siz Türkiye devletine teyit olursanız sizi hapse atarlar’ diyorlardı. Ailemle iletişime geçtim, ailem jandarmayla görüştü. Bitirmiş benimle görüştü ve doğrulama oldum.”

“TESLİM OLURSANIZ İŞKENCE YAPARLAR”

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde örgüte katıldığını tamlayan H.A. ise ifadesinde namına anlatılanların bilakis PKK’nın “halkımız üzere savaşıyoruz” söylemlerinin hile olduğunu, örgütte külfet, yaptırmama ve momentum olduğunu anlatım etti. Daima “Tasdik olursanız size işkence yapılır, üzücü münasebet yapılır, zindanda kalırsınız” denilerek korkutulduklarını anlatan H.A, teyit olduktan sonraları bunların akıllıcasına olmadığını anladığını söyledi. H.A, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“Çarpışma var diyorlar ama hedefi, amacı, nereye boylamak istedikleri muhtemelen değil. Katıldığım için çok pişmanlığım vardı. Bize daima ‘Tasdik olursanız size ezinç yapılır, keder muamele yapılır, zindanda kalırsınız’ diyorlardı. Ben birlikte öz kendime bütün düşünüyordum, örgütün dediği kabilinden mi devletin dediği kabilinden mi olacak diye niteleyerek. Teslim olduktan sonra jandarmanın çabasının beni bağışlamak olduğunu gördüm. değme incitici muameleyle, çapkın karşılaşmadım.”

Share: