Termin saatini kaçırdı, doktora saldırıp sekreterin boğazını sıktı

Bilecik Yetişek ve Araştırı Hastanesi Işın Bilimi Bölümü’nden termin düzlük Salt Emre S., saat 10.20’de eşiyle birlikte hastaneye geldi. Randevusuna geç kalmalarına karşın mesafelik verilip beklemesi söylenen can, tıpkısı süre sonradan eşiyle birlikte ultrason odasına girmeye çalıştı.

GEÇMIŞ SEKRETERE SONRA DOKTORA SALDIRDI

Doktorun sekreteri Salih Akdoğdu, Katışıksız Emre S.’yi içeride mevcut hastanın üzerini giyindiği gerekçesiyle istek almadı. Insan, aralarında çatışma yaşanan sekreter Aydoğdu’nun gömleğini yırtarak boğazını sıktı. Bu esnada odada kâin ve araya giren Işın Bilimi Uzmanı Uzm. Dr. Ongun Furkan Yazar’a dahi saldıran eş üzere ‘Beyaz kod’ uyarısı yapıldı. Ardından polis güçleri yoluyla gözaltına alınan koca, çıkarıldığı mahkemece adli arama amacıyla serbest bırakıldı.

DOKTOR RESTİ ÇEKTİ, ÖĞLENE BÜYÜKLÜĞÜNDE PESTIL BAKILMADI

Öte yandan diğer bir Işın Bilimi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Betül Tiryaki Baştuğ’un yaşanan olaydan bilahare odasından çıkarak, “Arkadaşımıza yapılan bu olaydan sonraları hasta bakmıyoruz” demesi üzerine öğlene büyüklüğünde sayri bakılmadı. Peşi Sıra şifahane yönetiminin araya girerek öğleden sonraları rahatsiz bakımına devam edildiği öğrenildi. Randevusu olup birlikte öğlene kadar bakılmayan hastalara ise en yakın tarihe yeniden termin verildi.

Share: