Telefon satıcısından şehit ve gazi ailelerine jest

Bitlis’in Tatvan ilçesinde telefon satıcısı adına hizmet veren İbrahim Sert, şehit ve gazi ailelerine arkalamak amacıyla telefon alımlarında ve aksesuarlarında indirim yaptı.

Tatvan’birlikte 8 yıldır telefon satışı ile uğraşan İbrahim Yalman, martir ve gazi ailelerine yüklenmek amacıyla şişman ayrımsız kampanyaya imza attı. İş adına mevrut martir ve gazi yakınlarının talebi üzerine telefon alımlarında yüzde 10, aksesuarlarda ise yüzdelik 50’ye varan iskonto eden Sarp, bu kök indirimlerin arttırılması gerektiğini söyledi. Dik, “İnsanlara iskonto konusunda faydamız dokunsun diye niteleyerek hakeza benzeri kampanya beğenmek istedik. Müşterilerimizin üstelik talepleri doğrultusunda bizler da şehit ve gazi ailelerini fikren böyle balaban bir kampanyaya imza attık. Müşterilerimizin çoğu bu duruma müspet baktı ve uzun düşüncemizi takdir etmek üzere ayrımlı devlet ve ilçelerden bizleri ziyarete geldiler” diye konuştu.

“Şehit aileleri değme ahit bizim için çokça altın”

Şehit ailelerinin haddinden fazla değerli olduğunu dile getiren Yalçın, “Şehit ailelerinin başımızın gözümüzün üzerinde yerlerinin olduğunu bilsinler. Fena Hâlde ve müspet idraksiz dönüşler aldığımız için gayet mutluyuz. Herkese bu nev indirimleri martir, gazi ailelerine ve öğrencilere yapmasını başvuru ediyorum. Örneğin, güzeşte 6 birey camda yazan yazıyı okuyup dükkana girdi. Bizleri tebrik ettiler ve bizlere ‘epey haddinden fazla domuzuna benzeri düşünce olmuş ve bizleri bibi insanlar unutmamış’ diyerek teşekkür ettiler. Telefon aldıklarında bile elimizden mevrut indirimi de yaptık. Bizlere bu kök duygularını söyleyince çokça duygulandık. Iyicene tıpkı duyguydu ve bahtiyar olduk. 15 yıllık esnaf arkadaşlarımız var onlar yapamadı ama bizler yaptık. Adamakıllı tepkiler ve olumlu söylemler aldık. Bu düşünüm ehlivukuf arkadaşların ve memurların tavsiyesi konusunda ortaya daha çok. Şehit olanların kızları, çocukları var ve bizler birlikte onları düşünerek onların gönlü olsun diye niteleyerek böyle tıpkı kampanya yaptık. Herkesin martir ve gazi yakınlarını düşünmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Kampanyanın şehit ve gazi aileleri için haddinden fazla domuzuna olduğunu dile getiren Hezel Saygıner adlı vatandaş de, “Bu kampanya şehit ve gazi yakınları üzere haddinden fazla domuzuna olmuş. Sorduğumda ise ‘içimden gelerek yaptım’ dedi. Iyicene bire bir kampanya olmuş, kendilerini kutlama ediyorum. Ayrıksı esnafın bunu benzer almasını ve kampanyanın devamının gelmesini istiyorum” dedi.

Toplum adına bu tuhaf olaylara alıngan olunduğunu tamlayan Turgut Hüseyni ise “Yavru amacıyla telefon arayışına çıkmıştım. 2 gündür dokunaklı anlamda Tatvan’dahi gezmedik saha bırakmadım. Bugün ise buradan geçince camda asık olan yazıyı okudum ve sıradan etkilendim. Arkadaşı böyle benzeri kampanya düzenlediği üzere kendisini tebrik kartı ettim hem dahi telefonu aldım. Tığ sosyete olarak bu nev şeylere hassasız. Herkesin elini taşın altına koymasını istiyoruz. Martir ve gazi ailelerimiz bizim için oldukça çokça büyük. Elhak natamam yanları ve acıları var. Hakeza adi şeyler ile jest fora etmek onlar için yeterlidir. Sair esnafımızdan de ufak da olsa hakeza jestleri bekliyoruz” ifadelerini kullandı. – BİTLİS

Share: