Telefon bağımlıları için kaldırıma gidiş geliş ışığı

Hong Kong’daki kaldırımlar, “uslu telefon bağımlılarını” hangi antlaşma karşıya geçeceklerini anımsatmak için kırmızı ve semavi ışık havuzlarıyla aydınlatılacak.

Mıntıka yetkilileri, altı mahiye aynı tayyareci programın parçası kendisine dört vahim kavşakta cihazlar kurdu.
Geleneksel “al koca” gidiş geliş ışığının yanı sıra müteharrik yeni uygulayım bilimi, telefonlarına yapışmış yayaların yola girmesini göğüslemek amacıyla kaldırımlara al tıpkı şimşek yayacak. karşıdan karşıya döndürmek tehlikesiz olduğunda, mum maviye dönecek.

Ulaşım departmanına göre, bu yıl Ocak-Haziran ayları beyninde 7,4 milyon nüfuslu şehirde yedi bulaşan ölümü bildirildi ve bunların çoğu yayaların davranışlarından kaynaklanıyor.

Yetkililer, Çin anakarasındaki birçok şehirde halihazırda kurulmuş olan sistemin, deli dolu olması halinde Hong Kong’a yayılacağını söyledi.

Hırvatistan, Avusturya ve Almanya birlikte analog sistemler kullanıyor. April 2016’de Münih’mağara kuzeybatısında tıpkı site olan Augsburg, iki tramvay geçidine destek trafik ışıkları yerleştirdi. Uygulayım Bilimi uluslararası medyada meydan aldı ve Almanya’daki ve yurtdışındaki ayrıksı şehirler tarafından benimsendi.

Türkiye aptal telefon bağımlılığında önceki 10’de

 

Telefon bağımlıları amacıyla ‘üçüncü göz’

 

Share: