TDP Umumi Başkanı Sarıgül, Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyetinde konuştu Açıklaması

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, “Seçimlerde aksiyon ve vahim birliği yapılmalıdır, hep bunu gerektiriyor ama elan erkendir. Erken kurulan masalar, er dağılır. İlkeleri ve prensipleri olmayan masalarda gelişigüzel antlaşma üzere sıkıntılar tamam.” dedi.

Sarıgül, Kars ve Ardahan’birlikte çeşitli temaslarda çıkmak için geldiği Harakani Havalimanı’nda partililerce karşılandı.

Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyetini görüşme fail Sarıgül, Komutan Yargıç Harmankaya ile gazetecilerin sav ve taleplerini dinledi.

Sarıgül, burada yaptığı konuşmada, domestik iletişim araçları mensuplarının desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Gaziantep ve Mardin’de meydana gelen trafik kazalarında hayatlarını kaybedenlere Allah’tan yağmur dileyen Sarıgül, “İçişleri Bakanlığına çağrıda yatmak istiyorum. Yollar teferruatlı, çoban arkadaşlarımız saatlerce yönelteç başında kalıyorlar, denetimlerin ongun ayrımsız şekilde yapılması lazım. Teferruatlı yollarda şoförlerin bu yunak aylarda 8 saat değil, 4 saatte tıpkı değişmesi lazım. Bu belalar yorgunluktan, stresten kaynaklanan kazalardır.” dedi.

Sarıgül, Türkiye’nin arz koskocaman konularından birisinin da mülteciler olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Türkiye’mizdeki 6,5 milyon mültecinin banko Avrupa Birliği ülkeleriyle görüşülüp oraya kıymet oranda dağıtılması lazım. Ukrayna’dan kaçan 10,5 milyon mülteciyi şüphesiz Avrupa ülkeleri eşit oranda aldılarsa, Türkiye’deki mültecileri birlikte almalılar. Avrupa Birliği 6,5 milyon mülteciyi Türkiye topraklarında bırakarak şen edemez. Ferda 6,5 milyon gelirse hangi yapacağız. Kamu politik partiler bu konuda bunaltıcı birliği yapmalılar, bu ülkenin millî bire bir konusudur. Bu konuda hükümete tamlık bitirme vermeye çağırma ediyorum.” diye konuştu.

Bir gazetecinin “Altılı masayı kuşkusuz değerlendiriyorsunuz” sorusu konusunda Sarıgül, “Seçimlerde aksiyon ve kilolu birliği yapılmalıdır, sistem bunu gerektiriyor ama daha erkendir. Er kurulan masalar, erken dağılır. İlkeleri ve prensipleri sıfır masalarda rastgele ahit üzere sıkıntılar tamam.” yanıtını verdi.

Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hâkim Harmankaya bile ziyaretlerinden muhit Sarıgül ve ekibine teşekkür etti.Share: