TDP Umumi Başkanı Sarıgül, Bolu Belediye Reisi Özcan’ı mülakat etti

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, bilgisi dışında TDP’ye örgen yapıldığını iddia fail Bolu Şehremini Tanju Özcan’a ziyarette bulundu.

Sarıgül, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesine ilgili maden ocağında meydana mevrut patlamadan yanık kurtulan Sezgin Çelen’i ziyaretinin peşi sıra Bartın’dan Bolu’ya geçti.

CHP Yüksek Sıkı Düzen Kurulunca (YDK) için “partiden bire bir yıl geçici tart” cezası verilen Özcan’ı makamında mülakat fail Sarıgül, Bolu’ya gelmelerinin nedeninin tıpkı yanlışlığı ortadan yutmak olduğunu söyledi.

Parti tüzüklerine bakarak ayrımsız belediye reisi ve milletvekilinin partilerine unsur olması için genel merkeze müracaatta bulunması gerektiğini belirten Sarıgül, “İlçelerden bu üyelik, tüzük gereği yapılamıyor. Hemen o şehremaneti başkanımızın ve saylav arkadaşımızın genel merkeze müracaat etmesi geçişsiz. Bu tüzüğümüzün 18. maddesi. Dolayısıyla bizim kaza başkanlarımızın, ülke başkanlarımızın tıpkısı belediye başkanımızı partimize derç yetkisi tüzüğümüze bakarak yok.” şeklinde konuştu.

Sarıgül, Özcan’ın Türk siyaseti üzere renkli ve tecrübeli aynı âdem olduğunu dile getirerek, “Tanju başkanımızın partimizde olması, bizimle beraber olması elbette kim bizim amacıyla sonuç etap değerlidir. Fakat kendisinin hakeza aynı müracaatı bu aşamada yoktur.” ifadesini kullandı.

Özcan bile ziyareti üzere Sarıgül ve umumi heyet üyelerine teşekkürname etti.

Zor durumda kaldığını nâkil Özcan, “Eğreti ihraç süreci yaşıyorum. Bu süreç içerisinde temas fırka değişikliği yapmayacağımı, CHP’de eşkal savaş etmeye bitmeme edeceğimi kamuoyuyla paylaşmıştım.” dedi.

Sarıgül, elan bilahare basına tutkun gerçekleşen ziyaretin ardından kentten ayrıldı.

Share: