Tayini çıkan Kaymakam Gürses: “Erfelek amacıyla hiç keşkem yok”

Sinop’un Erfelek ilçesinde kısaca iki yıldır sürdürdüğü görevinden tayini sâdır Ilçebay Burak Bozkurt Gürses, “On Paralık keşkem yok, elimizden hangi geliyorsa yapmaya çalıştık” dedi.

Sinop’un Erfelek ilçesinde 14 Eylül 2020 tarihinde Kaymakam Burak Bozkurt Gürses, Resmi Gazete’bile yayımlanan Mülki İdare Amirler Kararnamesi ile Bingöl Adaklı Kaymakamlığı’na atandı. İlçede görev yaptığı müddet süresince birçok hatırat biriktirdiğini tamlayan Ilçebay Gürses, Erfelek namına yapmak istediklerini ve koyduğu hedefleri iri oranda hesabına getirdiğini ifade ederek bunun memnuniyeti içerisinde olduğunu söyledi.

Ilçebay Gürses, “2 yıllık hizmet sürecimde ilçemiz ve vatandaşlarımız amacıyla hesabına tefhim etmek için kâh hedefler belirlemiştim. Bu hedeflerimi adına getirdim. Manevi adına Sinoplu oldum, Erfelek’te meşbu meşgul 2 yıl geçirdim. Görev sürem boyunca merkezi idarenin öz içerisindeki uyumu, hem yerelde belediyemiz, alım ve kuruluşlarımız hem bile köylerimizle olan ilişkilerimiz çokça güzeldi. 2 seneyi geride bıraktık, unutamayacağım hatıralar ve dostluklar biriktirdim” diyerek konuştu.

Erfelek amacıyla elinden hangi geliyorsa yaptığını ve gayretle çalıştığını belirten Kaymakam Gürses, “Erfelek için on paralık keşkem yok. Elimizden hangi geliyorsa yapmaya çalıştık. Elimizden geleni yaptığımız ahit insanın vicdanı dahi abat olunca keşkelere kayran kalmıyor. Ülkemizin temas yeri çokça sunturlu. Çok sunturlu tıpkı ilçeden yeni tıpkısı heyecana, bakir tıpkısı başlangıca gidecek olmanın mutluluğu bari dedirtmiyor. Şimdi hep heyecanımla kullanılmamış fariza yerime gidip orada dahi kullanılmamış hatıralar, iyice dostluklar depo etmek istiyorum” şeklinde konuştu. – SİNOP

Share: