Tarihi Yenice Hanı’nın restorasyonu amacıyla engeller kaldırıldı, projesi hazırlandı

SELIM Parti Kütahya Saylav İshak Gazel, Kütahya-Afyonkarahisar karayolunun 23. kilometrede bulunan 828 almanak Yenice Hanı kalıntılarını görüşme etti. Kütahya Valiliği ve kurumlarının iki senedir bu havza üzerinde çalıştığını söyleyen Gazel, restorasyonun uğrunda bariyer olan hukuki sorunların çözüldüğü ve projelerin çıkarıldığını söyledi.

Selçuklulardan kalma bu kültürel mirasın Kütahya’ya kazandırılmasının mefret olduğunu belirten Gazel, Afyonkarahisar yönünden Kütahya’ya girenlerin ziyareti ve konaklaması amacıyla ayrıca han etrafında birlikte projeler olduğunu belirtti. Gazel, bu laf özellikle kalkışmak amacıyla Kütahya ile ilgilendiren ekin projelerine hususi ehemmiyet verip gayretkeş tıpkı düzentileme gösteren Kütahya Valisi Ulu Çelik’e teşekkür etti.

Yenice Köyü Muhtarı Utkulu Tamahkâr dahi sonuç iki yılda Kütahya Valisi Ali Çelik ve milletvekillerinin mukavim haddinden fazla el müzakere ettiği bu bölgede antrparantez definecilere cebin resmi kendisine teftişler ve kontroller yapıldığını söyledi. – KÜTAHYA

Share: