Spor kursları Kuzey Irak sınırına liyakatsiz noktadaki kız çocuklarının umudu oldu

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde ahali eğitim merkezi bünyesinde açılan hafta sonu kurslarına kız öğrenciler gösterişli bandaj gösterdi. Yıldız Irak sınırına akim noktada bulunan köylerde kız öğrencilerin bir tane umudu spor oldu.

Beytüşşebap ilçesine tutkun Başaran köyündeki Cemil Gökçe Ortaokulu ve Martir Ulvi Çakar Ortaokulu öğrencileri umum terbiye merkezi bünyesinde açılan uçan top kursu amacıyla arzu çok olunca okul bahçesinde ağırşak verilmeye başlandı. Toplam 50 öğrencinin faydalandığı kurslar uzaklık tatillerde dahi bitmeme ediyor. Ara tatili okazyon bilici öğrenciler, spor amacıyla kolları sıvadı. Uçan Top branşını seçen onlarca kız mektepli, öğretmenleri eşliğinde ekol bahçelerinde evire çevire kânunuevvel geçiriyor. beden terbiyesi öğretmeni Samet Emre, hafta sonları kız öğrencilerine yönelik uçan top kursu verdiklerini söyledi. hafta içi üstelik jimnastik branşında erkeklere müteveccih öğüt verdiklerini nâkil Emre, “Kızlar ve erkekler çokça azimliler. Aileleri bile haddinden fazla istekli” dedi.

beden terbiyesi öğretmeni Gülsüm Merve Emre ise müdür yardımcısı olduğunu, öğrencilere müteveccih çalışmaları olduğunu kaydetti Emre, “Arzulu basket oynadım zamanında ve hayalimdi karye okulunda öğrencilere yönelik ayrımsız şeyler tahsis etmek istedim. Deminden onu yaşıyoruz. Çok güzel tıpkısı genişlik” ifadelerine kayran verdi.

Öğrencilerden Derya Ecer, haddinden fazla pir eğlendiklerini dile getirerek, kendileri için sunturlu benzeri parkur olduğunu ve hafta sonu geldiklerini söyledi. Çokluk Adıyaman ise voleybolun haddinden fazla fena hâlde ayrımsız spor olduğunu ve herkese başvuru ettiğini dile getirdi.

Öğrencilerden Ezel Semavi de, kursta öğrendikleriyle Ankara’da yaşıtlarıyla bu arada karşılaşma yazmak istediklerini kaydetti. – ŞIRNAK

Share: