Sonuç zaman haberi! Ankara Inanma Müdürlüğü’nden takipli otodan arakçılık fail şahıslara “palavra” operasyonu

Ankara Güven Müdürlüğü’nden takipli otodan arakçılık yapan şahıslara “palavra” operasyonu

ANKARA – Ankara Güven Müdürlüğü, takipli otodan hırsızlık yapan şahıslara müteveccih “palavra” operasyonu gerçekleştirdi. Operasyonda biri çocuk olmak üzere 3 kaba gözaltına makbuz.

Ankara’nın Pursaklar ilçesinde meydana gelen 30 bin teklik paranın ve 1 milyon lira değerinde çekin çalındığı, bir çevrim Mamak ilçesinde meydana mevrut 13 bin doların çalındığı otodan hırsızlık olayları ile ilgilendiren Ankara Itimat Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Cepçilik Fasıl Amirliği görevlilerince çalışmalar yapıldı. Çalışmalar neticesinde tamlanan arakçılık olayının üç dalavereli ayvaz şahıs vasıtasıyla Boz mülevven bir vasıta ile gerçekleştirildiği öğrenildi. Bunun üzerine yapılan çalışmalarda olayda geçer not kurgu, Kıbrıs Köyü muhik mevcut aynı dere yatağında terk halde bulunmuş, sakil şahıslar yapılan çalışmalar neticesinde Kırıkkale iline okşamak üzereyken Elmadağ İlçesinde kovalamaca neticesinde yakalandı.

Ekipler vasıtasıyla yapılan sorguda şahısların E.Y., F.B. ve suça sürüklenen bala olan E. M. isimli kişiler olduğu anlaşıldı. Çirkin E.Y. isimli şahsın yapılan dal aramasında yağız torba içerisinde 29 bin 300 teklik, F.B. isimli şahsın eğin aramasında ise 13 bin dolar mal ele geçirildi. Şüphelilerden E.Y’ nin 44’ü otodan arakçılık atılmak üzere toplamda 86 cürüm kaydı olduğu ve 11 ayrı suçtan değişik illerdeki mahkemelerce arandığı kaydedildi. F.B.’nin ise 13’ü otodan hırsızlık başlamak üzere toplamda 35 suç kaydı olduğu ayrıca Yozgat’ta kâin aynı kuyumcudan takip sonucu toplamda 3 kilo altının çalındığı otodan hırsızlık olayının şüphelisi olduğu ve bu suçtan arandığı tayin edildi. Suça sürüklenen çocuk olan E.M’in ise 5 cürüm kaydı olduğu tayin edildi.

Öte yandan şüphelilerin yapılan isticvap işleminin peşi sıra adli makamlara irsal edildiği bildirildi.

Share: