Sonuç dakika haberleri | Gamze Taşçıer: Vakit Kaybetmeden Son 5 Günde Mazota Yüzde 25 Bindirim Yapılırken Susanlar, CHP’li Belediyeleri Gayrı Nizami ve Diğer Ahlaki Bir Siyasetle Batırmaya…

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Ankara’bile suya yüzde 50 indirim yapılması kararını “Kişi belediyelerinde ulaşımdan suya vatandaşı remiks yağmuruna markajcı AKP, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki çoğunluğu ile suya yüzdelik 50 iskonto kararı aldı. Bu adımla ASKİ zindelik giderinin yarısını da karşılayamaz ayla sokuluyor. Yemeden Içmeden serencam 5 günde mazota yüzdelik 25 zam yapılırken susanlar, CHP’li belediyeleri gayrı nizami ve gayri aktöresel tıpkı siyasetle batırmaya çalışıyor” sözleriyle eleştirdi.

CHP Ankara Saylav Gamze Taşcıer, Ankara Büyükşehir Şehremaneti Meclisi’nin aldığı kararla suya yüzdelik 50 indirim yapılmasına tepki gösterdi. Taşcıer, tenzilat kararıyla ASKİ’nin zindelik giderlerini karşılayamayacağını belirtti.

Taşcıer, TBMM Genel Kurulu’nda şunları söyledi:

“Zaman Türkiye koyu bir hesaplı kriz içerisinde. Bunun sorumlusu dahi Erdoğan ve partisi. Doğalgazdan, elektriğe, akaryakıttan masraf ücretlerine, seçme şeye remiks özne, kişi belediyelerinde ulaşımdan suya vatandaşı bindirim yağmuruna markajcı AKP, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki çoğunluğu ile suya yüzdelik 50 iskonto kararı aldı.

Ankara’bile suyun maliyeti 24 lirayken, vatandaşa filhakika 13 liraya sunuluyordu. Bu adımla ASKİ zindelik giderinin yarısını dahi karşılayamaz kuzuluk sokuluyor. Sadece serencam 5 günde mazota yüzdelik 25 zam yapılırken susanlar, CHP’li belediyeleri gayri nizami ve başka sağtöresel tıpkısı siyasetle batırmaya çalışıyor.

Ya benimsin ya karaca toprağın anlayışıyla Ankaralıları cezalandıran bu zihniyeti kınıyorum. Burada üstelik çoğunluktasınız, bire bir ahit olsun doğalgaza, akaryakıta indirim teklifinizi görmedik. Samimiyseniz, derdiniz belediye gark etmek değil vatandaşa fayda sağlamaksa buyurun tüm belediyelerinizde dahi yüzdelik 50 tenzilat yapın görelim diyorum.”

Share: