Sonuç dakika haberi: Mersin merkezli dolandırıcılık operasyonunda 10 can tutuklandı

Sazak merkezli 3 ilde ayyarlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 12 şüpheliden 10’u tutuklandı.

Mersin Uyanık Komutanlığınca, Tarsus ilçesi ile Adana ve Yozgat’ta nitelikli dolandırıcılık yaptıkları doğacak sürülen şüphelilere müteveccih 14 Ekim’da planlı operasyonda yakalanan O.A, M.Ö, G.T, B.Ç, Ç.K, F.K, E.O, A.Ö, A.S, E.Ö.İ, A.B. ve İ.A’nın jandarmadaki sorgusu tamamlandı.

Şüphelilerden E.O. ve İ.A, işlemlerinin arkası sıra erkin bırakıldı.

Adliyeye gönderme edilen 10 çirkin, çıkarıldıkları bekçi hakimlikçe tutuklandı.

Operasyon

Mersin Ağacı’in Tarsus ilçesi ile Adana ve Yozgat’ta kalifiye ayyarlık yaptıkları istikbal sürülen şüphelilere müteveccih başlatılan çalışmada, şüphelilerin, rastgele işte çalışmayan, ağır ezgi tıpkısı geliri yoksuz, bağan ücretli bir aha çalışıp, yüksek miktarda cesaret talebinde bulunan vatandaşlara, galiba ecir karşılığında güven çektirdikleri ve etiket bilgilerini ele geçirdikleri eşhas yerine cesaret çekip, hem bankaları hem birlikte vatandaşları dolandırdıkları belirlenmişti.

Ekiplerin, 14 Ekim’dahi düzenlediği eş anlı operasyonda, zanlılar O.A, M.Ö, G.T, B.Ç, Ç.K, F.K, E.O, A.Ö, A.S, E.Ö.İ, A.B. ve İ.A. yakalanmıştı. Adreslerde, güven kullandırılacakların üstelik aralarında bulunduğu ayrımlı kişilere ait çok sayıda güven ve banka kartı, pos cihazı ile sayısal gereç ele geçirilmişti.

Share: