Sonuç an fen: Manisa’da müteselsil ilçe: 24 yanık

Manisa’dahi müteselsil kaymakamlık: 24 çorlu

Manisa’de gelgeç otobüsü, işçi servisi minibüs ve otomobillerin karıştığı kazada 24 kişi yaralandı

MANİSA – Manisa’de bulaşan otobüsü, işçi servisi, minibüs ve otomobillerin karıştığı kazada adeta birey pazarı yaşandı. 24 yaralının ambulanslarla değişik hastanelere kaldırılırken ara sıra yaralıların dahi öz imkanlarıyla hastanelere gittiği öğrenildi.

Manisa’nın Şehzadeler ilçesi Çobanisa Mahallesinde Manisa- Turgutlu karayolunun Turgutlu istikametinde saat 16.50 sıralarında bir aracın hatalı sollama yapması sonucu M.E.T. idaresindeki 01 ABV 255 plakalı minübüs önüne geçen araca çarpmamak için larp fren yapınca İzmir’den Adıyaman’a akıllıca debi halinde olan A.K. idaresindeki 02 AU 728 plakalı eğreti otobüsü minübüse ve yanındaki 35 GC 7216 plakalı otomobile çarptı. Sâri otobüsünün peşinden gelen M.K. İdaresindeki 45 J 6982 plakalı iştirakçi servisi birlikte otobüse çarparak durabildi. Ilçe sonrası adeta birey pazarı yaşanırken geçici otobüsü, işçi servisi ve minibüste bulunan yaralılar kendilerini araçlardan hariç atarak misil kenarında birbirlerini teselli etmeye çalıştı. Kazanın meydana gelmesinin peşi sıra görüngü hesabına çokça sayıda ambulans, itfaiye aracı ekibi, açıkgöz ve itimat ekibi atıf edildi. Yaralılar ambulanslarla Manisa merkezdeki Şehzadeler ve Yunusemre ilçeleri ile Turgutlu ilçesindeki hastanelere atıf edilirken bazen yaralılar üstelik kendi imkanlarıyla hastanelere ulaştı.

Aynı iştirakçi ikinci misil kazaya yakalandı

Daha evvel üstelik gene Manisa-Turgutlu uğrunda işçi servisinde kazaya yakalanan ve yaşadığı travmayı atlatamadığını tamlayan gaileli bir eş işçi de görüngü namına gelen eşiyle alay malay hastanenin yolunu tuttu. Kazayla ait faaliyet başlatılırken detaylı süre trafiğe merbut küsurat ve kestirmece 5 kilometrelik çevirgeç kuyruğunun oluştuğu yolda bitirmiş ve gidiş geliş ekipleri trafik akışını kontrollü adına vermeye başladı.

Share: